Zavřít reklamu

iOS 8.4 Hudba ikonaApple v noci vydal iOS 8.4 beta s úplne novou aplikáciou Hudba a my sme si systém okamžite stiahli a začali ho testovať. Kľúčovou zmenou v novom systéme je nová aplikácia Hudba, ktorá mala už podľa popisu prejsť dramatickou zmenou užívateľského prostredia. To je fakt a prostredie je tu naozaj nové, no pokiaľ používate Google Play Music alebo ste v pravidelnom kontakte s Android zariadeniami, potom zistíte, že nové užívateľské prostredie v aplikácii Hudba je v skutočnosti veľmi podobné tomu v aplikácii Google Play Music, ktorú si môžete stiahnuť zadarmo z App Store na svoj iPhone.

Líši sa však tým, že integruje služby ako je iTunes Radio a iCloud, takže v nej máte všetku hudbu, ktorú ste si kedy zakúpili v iTunes Store. Spočiatku sa však bude nové užívateľské prostredie zdať užívateľom komplikované, za čo môže najmä sekcia Naposledy pridané vo vrchnej časti obrazovky, kde sa nachádzajú tri naposledy pridané skladby s možnosťou zobraziť ďalšie pomocou tlačidla „Viac“. Ďalej došlo k drastickému osekaniu ponuky, kým doteraz sme mali v aplikácii Hudba niekoľko sekcií, teraz máme už len jednu sekciu s vlastnou hudbou a v nej si vyberáme, na základe čoho chceme zoradiť albumy. Albumy je možné stiahnuť pomocou tlačidla (…), ktoré má podobnú funkcionalitu ako to isté tlačidlo v Google Play Music.

Ďalšia veľká podobnosť medzi dvoma aplikáciami spočíva v miniprehrávači. Ten sa nachádza v Google Play Music už veľmi dlhú dobu a keď ho posuniete nahor, zmení sa na obrazovku „Aktuálne prehrávané“. Na tom istom princípe funguje aj miniprehrávač v aplikácii Hudba. Vyvoláte ho rovnakým gestom, akým ho vyvoláte napríklad na Samsungu Galaxy S6. Nie, že by som zmenu prostredia neprivítal, skôr mi však príde, že Apple viditeľne kopíruje konkurenčné riešenie, pritom svoju konkurenciu s radosťou zhadzuje na svojich eventoch. Veď to nie je tak dávno, čo nám na evente Craig Federighi prezentoval, že je komické, keď niekto telefonuje hodinkami. O 3 mesiace neskôr je to úžasná funkcia, bez ktorej by Apple Watch nemohli existovať.

img_0005
IMG_0015

 

IMG_0006
IMG_0021

 

IMG_0022
IMG_0025

Dnes nejčtenější

.