Zavřít reklamu

Apple Watch - iconVe Švýcarsku byl zakázán prodej Apple Watch a nejedná se o žádné loby Švýcarských manufaktur, ale o patent, který drží značka Leonard, konkrétně její majitel a zakladatel William Longe. Ten totiž v roce 1985 získal patent na hodinky s logem jablíčka a nápisem Apple, tak jak to můžete vidět níže v tomto článku. Apple má však velké štěstí, protože patent má trvání 30 let a končí přesně 5. 12. 2015, díky čemuž Apple ještě na poslední chvíli přece jen stihne předvánoční prodeje ve Švýcarsku.

Patent se týká hodinek s logem jablka a i když je jablko jiné než to, jenž používá Apple, ve Švýcarsku se do 5. prosince letošního roku Apple Watch zkrátka neobjeví, tvrdí to státní Švýcarská televize a několik mezinárodních zpravodajských agentur v čele s Reuters a Bloomberg. Podezřelé bylo už to, že i když Švýcarsko patřilo vždy mezi země, ve kterých se produkty Apple objevily v Evropě jako první a to jak v případě iPadu, tak i v případě iPhonu, tentokrát se 24. 4. 2015 zahájení prodeje nekoná, i když ve vybraných zemích se právě v tento den začnou hodinky Applu prodávat. Nyní tedy víme proč a je jasné, že Apple nechce riskovat, přece jen kvůli hodinám měl se Švýcarskem již jeden vážný problém, který jej stál půl miliardy korun.

pnt987
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
the-apple-watchs-modern-buckle-is-made-of-the-same-material-nasa-used-to-make-the-landing-airbags-for-the-mars-rover-spacecraft
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

*Zdroj: reuters.com s odvoláním na Švýcarskou státní televizi

Související články

Dnes nejčtenější