Zavřít reklamu

applewatch2_0011Prvá generácia Apple Watch sa ešte ani len nezačala predávať a je jasné, že druhá generácia bude predstavovať jeden z najväčších upgradov hodiniek, ktorý vyjde. Od budúcej generácie sa všeobecne očakáva, že prinesie niekoľko zásadných noviniek vrátane vylepšenia výkonu a batérie. Vďaka nim by mohli byť hodinky samostatnejšie než dnes, kedy slúžia prakticky len ako druhá obrazovka iPhonu určená na prácu s notifikáciami. Ako to však vyzerá, Apple chápe svoje hodinky o niečo inak než ostatné produkty a zdá sa, že upgrade tu bude vyzerať inak – a hlavne nemusí byť každý rok.

Druhá generácia by potom mohla podľa špekulácií priniesť novinky vrátane nových materiálov. Hneď na úvod by to mohla byť nová podobizeň Apple Watch Edition z platiny, bieleho zlata, titanu alebo keramiky. Naopak na spodnej hranici by sa mohli objaviť Apple Watch Sport z plastu, prípadne by mali pogumovaný povrch z materiálu, ktorý sa využíva pri remienkoch z tejto edície. Súčasne s novými materiálmi by sa mohli objaviť aj nové remienky. Sem by mohli patriť nové farby športových remienkov, „vojenský“ remienok pre titanové Apple Watch a nakoniec by sa mohol objaviť aj remienok z kože aligátora, otázkou je ako by sa voči tomuto postavil Apple a ochrancovia zvierat.

Apple Watch 2

Ďalším prianím je, aby boli hodinky o niečo lacnejšie. Je jasné, že Apple len tak niečo nezlacní, no aj menšie zlacnenie by mohlo presvedčiť ľudí, aby nakoniec zainvestovali do hodiniek Apple Watch a začali ich nosiť. Spoločnosť by to však mohla dosiahnuť iným spôsobom, než len klasickým zlacnením. Jednoducho by predstavila lacnejší plastový model, ktorý by sa predával za menej ako 350 dolárov. Či by obsahovali tie isté vnútornosti ako ostatné modely, je otázne. Je však jasné, že Apple by mohol do hodiniek v budúcnosti zakomponovať nové senzory, ktoré by merali všetko to, o čom sa špekulovalo behom minulého roku. Mohli by sme sa teda stretnúť so senzormi saturácie kyslíka (po vzore Withings), cukru v krvi alebo by dokonca mohli obsahovať technológiu, vďaka ktorej by Apple Watch dokázali predpovedať infarkt a dokázali zachrániť život.

Nakoniec ďalšou významnou novinkou, o ktorej sa špekuluje, je predstavenie prémiových remienkov od výrobcov ako Louis Vuitton a inteligentných remienkov, ktoré by mohli obsahovať prídavné senzory alebo dokonca externú batériu, čo je vzhľadom k slabej výdrži batérie prvej generácie celkom užitočný doplnok. Inou novinkou by mohla byť FaceTime kamera fungujúca zároveň ako fotoaparát na fotenie udalostí, ktoré by ste jednoducho nestihli vyfotiť iPhonom.

Apple Watch 2
*Zdroj: 9to5mac

Dnes nejčtenější

.