Zavřít reklamu

Facebook-Messenger-iOS-iconFacebook mal so svojimi službami vždy veľké plány a na dnešnej F8 Facebook Developer Conference to len potvrdila. Facebook totiž odhalil svoju novú platformu Messenger, ktorá (ako názov napovedá) predstavuje najväčšiu aktualizáciu v histórii FB Messengeru. Po novom bude fungovať ako platforma, ktorá bude disponovať vlastným App Storom s rozšíreniami, ktoré budete môcť využívať pri chatovaní so svojimi priateľmi. Toto vám umožní posielať napríklad vlastné Emoji pomocou Bitmoji, zvukové klipy, vtipné športové GIF-y od ESPN alebo „tie správne“ gify cez službu Giphy.

App Store pre Facebook Messenger bude v skutočnosti iOS App Store. Po kliknutí na niektorú aplikáciu v ponuke Messengeru budete presmerovaní do obchodu iTunes, kde si aplikáciu stiahnete do svojho mobilu. Aplikácie samotné síce nevyužijete a budú vám zavadzať na ploche, ale novinka je ukážkou väčšej otvorenosti systému iOS 8. Všetko funguje na princípe „Extensions“ a keď sa rozhodnete poslať nejakú animáciu alebo video, po kliknutí na tlačidlo „More“ v chate vyberiete danú aplikáciu. Otvoríte ju kliknutím a následne si v nej už len vyberiete obrázok. Ten sa následne odošle cez Messenger.

Facebook navyše oznámil, že pracuje s viac ako 40 vývojármi a prvé aplikácie pre Messenger sú už teraz dostupné. Medzi prvé patrí aplikácia Giphy, ktorú už teraz nájdete v App Store. Aplikácie môžu fungovať aj samostatne, po vybraní GIF animácie sa vám ale otvorí Messenger so zoznamom priateľov, ktorým môžete obrázok odoslať. Samotný obsah je následne viditeľný aj na počítači, ale možnosť posielať súbory podporuje len iOS. Ako navyše uviedol Facebook na svojej konferencii, všetky aplikácie vychádzajú už dnes spolu s novou aktualizáciou pre Messenger. Medzi prvé aplikácie potom patrí Giphy, ClipDis, Bitmoji, ESPN, Camoji, Talking Tom, Emu, ako aj aplikácie z dielne Zuckerbergovej spoločnosti – Stickered, Selfied, Shout.

IMG_2279
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
IMG_2280
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější