Zavřít reklamu

Unknown Internet Explorer sa považuje za legendárny internetový prehliadač. A niet sa ani čomu diviť. Tento prehliadač bol dlhé roky neoddeliteľnou súčasťou systému Windows a mnohým ľuďom spôsoboval vrásky na čele. Veľa ľudí ho taktiež volalo aj lapač vírusov, či mnohými inými prezývkami. Ako sa však zdá, táto éra sa definitívne skončila. Na rad totiž prišiel Microsoft Spartan.

Samozrejme, že Internet Explorer je stále dodávaný ako predinštalovaná aplikácia systému Windows, takže tým pádom je to stále najrozšírenejší prehliadač na svete, ale to sa čoskoro zmení. Microsoft sa neobáva, že by stratil svoje vedúce miesto medzi internetovými prehliadačmi, on sa chce len zbaviť niečoho, čo sa miliónom ľuďom napáčilo. Preto s príchodom Windows 10 prišiel aj úplne nový prehliadač. Teraz to dokonca vyzerá tak, že Microsoft si získal ešte väčšiu dôveru užívateľov internetu, než sme si mohli myslieť. Spoločnosť totiž definitívne potvrdila, že Internet Explorer bude už čoskoro minulosťou na všetkých aktuálnych systémoch a plne ho nahradí Spartan.

„Teraz skúmame najlepšie možné názvy pre náš prehliadač, ktorý by mal byť súčasťou systému Windows 10,“ uviedol šéf marketingu Microsoftu Chris Capossela, „Budeme mať aj naďalej Internet Explorer, no hlavným prehliadačom bude Project Spartan, ktorého názov je stále len kódovým označením. Na oficiálnom názve sa stále pracuje.“

*Zdroj: bgr.com

Související články

Dnes nejčtenější

.