Zavřít reklamu

IMG_4791 V dnešnej dobe nie je núdza o to aby ste si nevybrali pekný obal na Váš telefón. Trh je takýmto príslušenstvom zaplnený do takej miery, že si skutočne každý môže vybrať obal presne podľa svojich predstáv. Avšak niekedy sa môže stať, že nechcete svoj telefón ohyzdiť nejakým krytom, ktorý by mu pridal takmer centimeter na hrúbke, ale naopak chcete niečo čo by sa príjemne držalo a Váš iPhone by pritom netrpel dizajnovou deformáciou.

Presne takto som zmýšlal pri výbere krytu pre svoj iPhone 6 Plus. Nechcelo sa mi do takéhoto niečoho vrážať 50€ ako je to pri originálnom kryte od Apple. Hľadal som niečo čo by svoju funkciu plnilo dobre a uchránilo by aj objektív pred prípadnými škrabancami. A našiel som. Síce som musel hľadať po všeliakých nemenovaných bazároch a e-shopoch, no podarilo sa mi nájisť kryt presne taký ako som chcel.

IMG_4792
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Samotný obal na iPhone je pritom hrubý len 0,3 milimetra, no svoju úlohu zohráva naozaj dobre. Dokonale sa prispôsobuje telu iPhone a čo je hlavné dokonale vyrovnal tú povestnú „bradavicu“, ktorá sa nachádza na zadnej strane. Rozhodol som sa pre čiernu farbu, keďže tá v spojení so strieborným zadom iPhone vytvára zaujímavú farbu, ktorá pripomína tmavý odtieň farby Space Gray. Celý kryt je pritom vyrobený z ľahkého plastu a nie silikónu, ktorý by trpel hneď škrabancami alebo by sa naň lepili nečistoty. Povrchová úprava obalu je jemne zdrsnená čo zapríčiňuje to, že samotný iPhone sedí v ruke pohodlnejšie bez väčších pkusov utiecť. Taktiež je perfektne tvarovaný pozdĺž tlačidiel, ktoré zrovnal do príjemnej roviny. 

IMG_4794
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Viem, že ak by mi iPhone v takomto kryte spadol na zem nezachráni ho nič, no na takéto veci radšej ani nemyslím. Kryt pritom nestál žiadny majetok. Po pravde som za neho dal len niečo okolo 4€. Používanie iPhone je v tomto obale skutočne príjemné a ako som už vyššie spomínal, kryt nekazí celkový dojem z dizajnu telefónu, ale sa mu dokonale prispôsobuje. Obal je pritom napríklad na eBay dostupný v niekoľkých farebných prevedeniach ako je napríklad červená, žltá, modrá zelená, ružová oranžová, moja čierna alebo aj priesvitná, ktorá na telefóne pôsobí takmer neviditeľným dojmom. Podobný kryt som mal už aj na svojom iPhone 5S a môžem povedať, že vtedajšia modrá farba krytu na striebornom iPhone pôsobila naozaj štýlovo.

IMG_4793
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější