Zavřít reklamu

Apple WatchZdá sa, že Apple skutočne zapracoval na zlepšení výdrže batérie Apple Watch, ktorá sa bola pôvodne naozaj slabá. Podľa najnovších informácií, ktoré od svojich zdrojov získal 9to5mac, by sme sa mali dočkať zlepšenia najmä z hľadiska využitia hodiniek. Pri intenzívnom používaní aplikácií vydržia hodinky 5 hodín používania, kým sa vybijú, čo predstavuje pekný nárast oproti pôvodne uvádzaným 3,5 hodinám. Pri kombinovanom používaní by však hodinky mali vydržať stále len jeden deň a možno trochu dlhšie, no odporúča sa nabíjať ich každý večer.

V prípade, že by ste sa ale dostali do situácie, kedy hodinky jednoducho nemôžete nabiť, máte možnosť aktivovať si režim Power Preserve Mode, ktorý je možné aktivovať v prípade kritickej situácie, kde je slabá batéria hodiniek jedným z hlavných aktérov. Tento režim spôsobí, že hodinky budú zobrazovať len čas a stav batérie. Tento režim je veľmi podobný režimu na konkurenčných hodinkách ako je Samsung Gear, kde sa však režim prejavuje dvomi stupňami vybitia. Prvý stupeň vám zablokuje aplikáciu Fotoaparát, čím vám znemožní ju používať. Druhý stupeň pre zmenu zablokuje všetky funkcie a pri snahe o presunutie sa do menu dostanete varovanie, že je aktívny úsporný režim kvôli slabému stavu batérie. No narozdiel od konkurencie, režim Power Reserve Mode je možné zapnúť manuálne v nastaveniach Battery Life Glance. Môžete ho zapnúť aj keď máte 100% stav batérie, závisí to len na vás. Ako vám vlastne budú hodinky ukazovať zostávajúcu batériu? V prípade, že dosiahne 20%, sa Battery Life Glance zafarbí na oranžovo, zatiaľ čo pri 10% sa farba na obrazovke zmení na červenú.

TechCrunch pre zmenu získal informácie o nabíjaní hodiniek Apple Watch a uvádza, že hodinky budeme nabíjať približne 2 hodiny. Dobrou správou u tohto centra je, že hodinky vám budú zobrazovať len tie najdôležitejšie notifikácie a preto nehrozí, že by vám pri neustálom vibrovaní hodiniek odpadla ruka, pretože sa na Facebooku odohrala nová situácia s vašou menovkou. Vzhľadom k správam, že aplikácie fungujú na pozadí iPhonu a využívajú jeho hardvér, sa tiež objavila otázka, ako to ovplyvní výdrž batérie iPhonu. Tu sa uvádza, že hodinky a aplikácie na nich nebudú mať žiadny zásadný vplyv na výdrž batérie mobilu, takže tá ostane naďalej na súčasnej úrovni, čo je v prípade iPhone 6 12 hodín, v prípade iPhone 6 Plus 20 hodín a nakoniec v prípade starších iPhonov maximálne 10 hodín.

Apple Watch Battery
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
*Zdroj: TechCrunch; 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější