Zavřít reklamu

iTap Magnetic Příslušenství pro iPhone je velice rozšířená kategorie, ve které je složité se orientovat a je obtížné vybrat správný produkt pro svoji potřebu, když máte jen omezenou možnost si ho vyzkoušet. A právě pro tyto případy jsme tu od toho my, abychom vám přinesli co nejlepší popis momentálně zajímavého a oblíbeného produktu. Tím dnešním je univerzální držák do mřížky ventilace auta iTap Magnetic od společnosti iOttie, která se specializuje právě na držáky a ostatní příslušenství pro jablečné produkty. Pokud jste tedy uvažovali nad jeho koupí, tak vám přinášíme bližší pohled, který by vám měl pomoci při rozhodování.

Držák iTap Magnetic je v poslední době velice oblíbený produkt. Nabízí totiž elegantní řešení, které skvěle vypadá a spolehlivě funguje. Po vybalení produktu z krabičky se nám dostává do rukou jednoduchý návod s obrázky, který popisuje v anglickém jazyce, jak celý produkt funguje. Dále pak dvojici kovových spotů, kdy první má rozměry 4x4cm a druhý pak 4×5 cm. Nakonec pak samotný držák, který působí opravdu pěkně, ale především je úžasně malý, jelikož má pouhých 5cm na délku a maximálně 4 cm na šířku. Jedná se tedy o velice kompaktní držák, který se v podstatě schová za váš telefon, a tak to bude vypadat, jako kdyby se telefon vznášel u větrací mřížky vašeho auta. Držák má totiž packy, kterými ho uchytíte do mřížky, kde bude pevně držet. Co se týče materiálu samotné držáku, tak se jedná o tvrzený plast a pryž v místě, kde bude připnut telefon. Uvnitř se pak nachází poměrně silný magnet, který zajišťuje aby byl telefon k držáku připnut.

iTap Magnetic

Jak jste již pravděpodobně pochopili, dvojice destiček slouží k upevnění na iPhone či kryt iPhonu a zajišťuje společně s magnetem umístěným v držáku, že telefon u držáku pevně drží. Dostáváme se tak k první nevýhodě a pravděpodobně i k jediné nevýhodě. Možná to někomu nevadí, ale osobně jsem nebyl příliš nadšen z toho, že si musím destičku nalepit na mnou doposud opečovávaný iPhone. Navíc pokud jednou destičku na iPhone nalepíte, celkem těžko se pak sundavá, jelikož drží opravdu pevně.

Alternativou je tedy nalepit destičku na obal telefonu. Tak jsem to nakonec udělal i já, ale opět ji tam budete mít neustále a to na tmavém krytu nevypadá příliš hezky. A stejně jako v předchozím případě, i tentokrát bude velice obtížně destičku z krytu sundat. V mém případě to tak bylo a při odlepování jsem si trochu narušil kůži u svého obalu vyrobeného z pravé kůže.

Tou nejlepší možností je nakonec ta, že umístíte větší z destiček mezi kryt a telefon. Větší destička se totiž přilepí jen malou plochou, aby pod krytem neklouzal, a také proto, že destičku mnohdy udrží jen kryt přilnutý k telefonu. U opravdu tlustého obalu vám nemusí síla megnetu v tomto případě stačit, ovšem muselo by se jednat o obal, který by měl záda tlustá od 2 cm, jelikož můj obal je poměrně tlustý, ale i tak magnet v držáku dostačující a telefon drží pevně.

iTap Magnetic - destičky

Hlava u iTap Magnetic je pohyblivá, což umožňuje si telefon v autě nasměrovat přesně tak, jak požadujete. Pootočit lze hlavu do všech stran a dokonce ji lze otočit o 360°, ovšem otáčení hlavou jde vcelku ztuha a mnohdy je nutné telefon z držáku sundat a oběma rukama hlavu nastavit. Na jednu stranu se jedná o dobrou vlastnost, protože máte jistotu, že hlava i s telefon zůstane opravdu v takové poloze co jste nastavili a to i při otřesech. Na stranu druhou je manipulace s hlavou obtížná a jednou rukou to jde obtížně.

Kromě uchycení do větrací mřížky v autě lze držák využít také jako podpěru telefonu na stole. Pokud totiž iTap Magnetic budete mít přichycený k zádům telefonu, můžete ho jednoduše opřít o stůl nebo o cokoliv a telefon bude držet v ideální poloze ke sledování obrazovky telefonu. Osobně takto držák používám velice často, kdy ráno kouknu na novinky při snídani a poté ho jen mohu připnout v autě do mřížky a mám ho neustále na očích.

iTap Magnetic - na stole

Resumé
Držák iTap Magnetic od firmy iOttie je příjemně malá pomůcka pro uchycení telefonu v autě nebo k opření telefonu o stůl, aby byl displej telefonu v pozorovatelné poloze. Velikost samotného držáku je přesně taková, jakou bych od pomůcky tohoto typu očekával. iTap Magnetic se za telefon skryje, a tak není mnohdy ani poznat, že je k telefonu připnut. Jedinou podmínkou je použití jedné z kovových destiček, která zajistí společně s držákem přichycení telefonu. Pokud ale využijete možnost umístit spot mezi kryt a telefon, pak se jedná o ideální řešení, jelikož není destička vůbec vidět a mnohdy si ji ani nemusíte na telefon přilepit, protože samotný obal ji drží pevně na svém místě. iTap Magnetic je tak jeden z nejlepších držáků pro mobilní telefony, který zapůsobí a v mnoha ohledech je naprosto ideální a jen těžko mu budete hledat konkurenci.

Klady
+ kvalitní zpracování
+ ideální velikost
+ pevné uchycení (jak v mřížce, tak telefonu)
+ možnost využití i jako podpěru na stole
+ otočná a nastavitelná hlava držáku
+ možnost použití s jakýmkoliv telefonem

Zápory
– nutnost použití destičky
– obtížnější nastavování hlavy držáku

1975 1983

Dnes nejčtenější

.