Zavřít reklamu

Apple stylusČím bližšie sme k vydaniu iPadu Pro, tým častejšie vidíme správy o tom, že Apple pracuje na vlastnom styluse. Produkt, ktorý Steve Jobs nemal v láske, by mal slúžiť ako príslušenstvo pre grafikov alebo iných, ktorí chcú používať svoj iPad profesionálne a nie na bežnú konzumáciu obsahu. Možno v takomto podaní by sa Stevovi stylus páčil, zvlášť keď spoločnosť prišla s ďalším patentom, ktorý teraz prezentuje koncept aktívneho stylusu.

Patent chráni technológiu, pri ktorej sa v dotykovom zariadení, napríklad v tablete, nachádzajú senzory, vďaka ktorým by mohli užívatelia s pomocou stylusu interpretovať dotykové gestá a tiež by s ich pomocou mohli ľudia vykonávať gestá nad obrazovkou – niečo, čo môžeme veľmi dobre poznať z tabletov a mobilov Samsung Galaxy. Samozrejmosťou by bola potom schopnosť určiť, či išlo o jemný alebo silný dotyk pera a tomu by vedel prispôsobiť chovanie alebo hrúbku písaného textu.

Najväčšou zaujímavosťou na tomto patente však nie je to, že Apple pracuje na styluse, ale to, že patent bol podaný len v októbri/říjnu minulého roku, čiže v čase predstavenia iPadu Air 2 a iPadu mini 3! Každopádne, otázkou je, čím chce Apple po stránke stylusu zaujať. Mám totiž pocit, že mnoho vecí, ktoré mohol v tomto smere inovovať Apple, už dávno odprezentoval Samsung a jediné, čím by mohla prvá generácia Apple Pen tromfnúť S Pen, je snáď len dizajn. Veď sme videli, že napriek tomu že Apple najal množstvo expertov zo zdravotníctva a fitnes, ponúka prvá generácia Apple Watch rovnaké (v porovnaní s Gear S dokonca menšie) možnosti.

Apple stylus
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
*Zdroj: Cult of Mac

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější