Zavřít reklamu

70e_486-b77-samsungs-q3-operating-profits-drop-by-more-than-halfKdyž se daří tak se daří a tak poté co Apple zveřejnil své rekordní čtvrtletní výsledky, které znamenaly nejen obrovský posun oproti předchozím rokům, ale také nárůst hodnoty akcií, přichází s výsledky také Samsung. Ten však zaznamenal meziročně pokles zisku o 27%. Výsledky zahrnující období od začátku října do konce prosince 2014, tedy za poslední kvartál roku 2014 a za první fiskální kvartál roku 2015 znamenají pro Samsung čistý zisk ve výši 4,9 miliard dolarů, tedy 5,35 bilionů wonů, loni to bylo nicméně 7,3 bilionů wonů.

Samsung tak zaznamenal pokles zisku i tržeb už čtyři období za sebou, což pro společnost rozhodně není příliš dobré. Co je však mnohem zajímavější než samotný zisk je fakt, že i když Samsung prodává od nejdražších až po ty nejlevnější telefony a nabízí telefony skutečně pro všechny kategorie uživatelů, dokázal jich za poslední kvartál loňského roku prodat zhruba 75 milionů, zatím co Apple, který vyrábí a prodává pouze highend přístroje určené pro nejnáročnější zákazníky prodal 74,5 milionů zařízení.

Co je na celé informaci nejzajímavější je fakt, že zisk Applu pochází z prodeje několika málo úzce specifikovaných kategorií produktů, jako jsou počítače, telefony, příslušenství a také z prodejů přes App Store a iTunes Store. Přes to, jak úzkou skupinu produktů a to u drtivé většiny produktů navíc ještě cílených na náročnější zákazníky Apple prodává, dokázala společnost vygenerovat zisk ve výši 13,1 miliardy dolarů. Samsung dokázal vygenerovat jako společnost prodávající od praček, žehliček, lodí, telefonů až po automobily nebo součástky pro společnosti jako je Apple zisk „pouze“ 4,9 miliardy dolarů.

iPhone 6 vs iPhone 5s
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
bsp

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější