Zavřít reklamu

Microsoft_mobile_OySatya Nadella je, dá sa povedať, Stevom Jobsom Microsoftu. Prečo? Pretože spoločnosť pod jeho vedením zmýšľa oveľa inak, než keď ho mal pod palcom Steve Ballmer a dá sa povedať, že spoločnosť začína byť cool. Presvedčila o tom hlavne minulotýždňová konferencia, na ktorej Microsoft oznámil detaily k Windows 10, ale 2,5-hodinový event oživil prekvapením, ktoré naozaj nikto nečakal. Predstavil hologramy a nielen to! Dovolil účastníkom konferencie, aby si ich vyskúšali a ako sa zdá, reakcie voči projektu Windows Holographic sú veľmi pozitívne, keďže toto je niečo, čím Microsoft naozaj vytrel zrak. A osobne ma HoloLens ako „wearable“ produkt zaujali viac než Apple Watch.

Fakt, že si Microsoft pripravil hologramy ako takú „one more thing“ pred koncom konferencie, zanechal v zúčastnených redaktoroch veľmi pozitívny dojem z konferencie a netreba sa čomu čudovať. Totiž, keby Microsoft predstavil HoloLens hneď na začiatku, zrejme by sme sa zvyšok konferencie snažili sústrediť len na ne a to, či je Windows 10-ka taká alebo onaká, by sme odignorovali. Satya Nadella skrátka vedel, prečo zorganizovať event takýmto štýlom. Očistil tak aj meno spoločnosti, ktorá bola za vedenia Steva Ballmera fackovacím panákom technologického sveta (ahoj, Vista!) a keby bol Ballmer vo vedení, zrejme by sme na HoloLens reagovali štýlom „hm, tak majú okuliare no…“ a život by išiel ďalej bez toho, že by sme sa o ne nejak viac zaujímali. Ballmer si totiž robil srandu z konkurencie, otvorene skritizoval iPhone a pochyboval, že sa mu podarí získať nejaké to percento. Ballmer je skvelý podnikateľ, ale technologický svet nie je zrovna jeho. Nebol schopný myslieť inovatívne tak rýchlo ako jeho konkurenti a keď už vyrobil tablet, nevedel podať inovácie takým štýlom, že by sme z nich boli mimo – o čom nás presvedčil napríklad ten moment, kedy Surface zamrzol uprostred konferencie. Toto, spolu s jeho správaním, spôsobilo, že Microsoft nebol cool.

A Satya Nadella? Dlho očakávaná sada Office pre iPad vyšla pod jeho vedením a to dokonca skôr, než verzia pre Surface. Microsoft prekvapil, keďže sa už zdalo, že nikdy nevydá najpoužívanejšiu kancelársku sadu na svete na tablet s tak významným trhovým podielom. Ukončil reklamnú kampaň Scroogled, ktorá si robila srandu z Googlu. Rozhodol sa vydať Windows 10 zadarmo pre všetkých majiteľov Windows 7, 8 a 8.1, ktorí si ju stiahnu do jedného roka od vydania. A hlavne zjednotil systém na X rôznych produktoch, ktoré ho budú používať, takže uľahčil prácu vývojárom. A tiež ušetril peniaze zákazníkom, ktorí tak za jednu aplikáciu zaplatia len raz.

Holographic
*Zdroj: Business Insider

Dnes nejčtenější

.