Zavřít reklamu

charlie hebdoAčkoli díky tragické události, i přesto se magazín Charlie Hebdo stal ze dne na den nejslavnějším magazínem na světě. Upřímnou soustrast sloganem Je suis Charlie (já jsem Charlie) vyjádřilo mnoho médií a společností po celém světě. Jednou z nich byl také Apple, který tak učinil vůbec poprvé ve své historii. Apple má sice ve zvyku reagovat na úmrtí slavných a významných osobností, ovšem doposud se nikdy nevyjádřil k podobné události. Když to letos udělal poprvé, některá média jej odsoudila za pokrytectví.

Byl to totiž právě Apple, který magazín Charlie Hebdo neschválil pro iTunes App Store, ani pro Newstand a zakázal mu tak vstup na svoji platformu. Apliakce neprošla schvalovacím procesem a to právě kvůli satirickému zaměření magazínu. Když na uctění památky zesnulých novinářů vyšla aplikace Je Suis Charlie, sám Tim Cook se zasadil o to, aby byla aplikace schválena za pouhou jednu hodinu a okamžitě se dostala do iTunes App Store.

Nyní je v iTunes App Store již i klasická a originální aplikace Charlie Hebdo, která umožňuje kupovat jednotlivá čísla tohoto Francouzského satirického magazínu. Apple si tak evidentně nasypal popel na hlavu a po událostech, které se začátkem roku staly reagoval schválením aplikace. „Uživatelské recenze k aplikaci jsou víceméně pozitivní, přičemž většina negativních komentářů pochází od uživatelů, kteří nemohli najít anglický překlad,“ píše on-line deník The Guardian.

Charlie Hebdo
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější