Zavřít reklamu

iPhone 3GŽivotný cyklus u smartfónov ubieha veľmi rýchlo a niekedy má človek pocit, že si už vedome kupuje staré zariadenia. Mnohí z nás preto majú doma ešte staršie generácie telefónov iPhone alebo prehrávače iPod touch, a aj keď týchto zariadení je len mizivé percento, stále to môžu byť funkčné zariadenia, ktoré čakajú na to, až ich vytiahnete zo zásuvky, oprášite, pripojíte k nabíjačke a začnete používať. Má to aj svoje výhody, povedzme že idete na festival a pretože si sem nechcete z bezpečnostných dôvodov brať svoj iPhone 6, vezmete si radšej staršiu 4-ku, 3GS-ko alebo možno ešte starší model.

Ale čo keby vás jednoducho prepadla nostalgia a chceli by ste svojim starým zariadeniam vdýchnuť viac života. Ten súvisí aj s aplikáciami a dnes je už celkom problém nájsť aplikácie a hry pre zariadenia s iOS 4.2.1 alebo staršími verziami. Ale nie je to nemožné a preto môžete s pomocou správnych parametrov nájsť aplikácie pre svoje staré zariadenia priamo cez Google. Docielite to s pomocou parametrov, ktoré podporuje.

Po otvorení Google stačí, aby ste do vyhľadávacieho poľa zadali tento výraz, pokiaľ chcete nájsť všetky aplikácie:

  • site:itunes.apple.com/sk/ “requires ios 2.0|2.1|2.2|3.0|3.1”

Týmto spôsobom vám Apple vyhľadá hneď niekoľko aplikácií, ktoré sú podporované na zariadeniach s operačným systémom, ktorý ste spomenuli vyššie. Samozrejme, podľa potreby sem zadáte tie verzie systému, ktoré potrebujete a ktorú máte na svojom zariadení. Pokiaľ už máte 3G-čko alebo iPody a na nich iOS 4.2.1, môžete do parametra „requires….“ zadať aj verziu 4.2, čím sa dopracujete k ešte novším aplikáciám. Pokiaľ by ste chceli svoje vyhľadávanie vymedziť len na hry, doplňte do vyhľadávania ešte parameter „game“, s úvodzovkami. Platí to samozrejme u všetkých kategórií softvéru a tak nie je problém zadať aj napríklad parametre ako „fitness“„money“ a ďalšie.

Google apps for iphone 3G
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
*Zdroj: Cult of Mac

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější