Zavřít reklamu

lg-logo Keď pred časom LG predstavilo smartfón G Flex, spôsobilo tým malú revolúciu. Jednalo sa totiž o prvý ohybný telefón na trhu. Práve v týchto dňoch však kórejská spoločnosť na veltrhu CES 2015 predstavila druhú generáciu zariadenia. Rovnako ako tá prvá, aj LG G Flex 2 ponúka nadupanú výbavu spolu s netradičným ohybným telom smartfónu.

LG G Flex ponúkal 6-palcový ohybný displej. V tomto prípade sa jedná o jeden z mála smartfónov, ktorý išiel proti súčasnému trendu zväčšovania uhlopriečky a dokonca hlavnú zobrazovaciu jednotku výrazne zmenšil. Novinka totiž disponuje displejom s uhlopriečkou 5,5 palca s rozlíšením 1920 x 1080 pixelov, čiže Full HD, ktoré je dnes už štandardom. Displej využíva technológiu P-OLED a chránený je krycím sklom Gorilla Glass 3, ktoré je však špeciálne upravené a ako LG uvádza, zvládne až o pätinu tvrdšie zaobchádzanie ako klasické sklo od Corningu. LG G Flex sa vyznačovalo aj špeciálnym zadným krytom, ktorý bol schopný autoregenerácie. Novinka tiež prináša túto technológiu, no oproti predchodcovi je výrazne prepracovanejšia a rýchlejšia. Na „vyliečenie“ menších škrabancov vraj stačí len niekoľko sekúnd. Technológia preto dostala názov Advanced Self-healing.

Rozmery zariadenia sú pritom v celku prijateľné. LG G Flex 2 je vysoké 149,1 milimetrov, široké 75,3 a hrubé od 7,1 do 9,3 milimetra. Ako je už vyššie spomenuté, hardvérová výbava zariadenia patrí na súčasnú špičku. Srdcom „Flex dvojky“ je procesor Qualcomm Snapdragon 810 taktovaný na 2 GHz, ktorý disponuje 64-bitovou architektúrou. LG G Flex 2 sa tak stalo jedným z prvých telefónov, ktoré majú tento procesor. Podobne ako je tomu u LG G3, je pamäť RAM dostupná v dvoch kapacitách. 2 GB sa nachádzajú v 16 GB verzii a 3 GB operačnej pamäte sú v 32 GB verzii. Samozrejmosťou je možnosť rozšírenia pomocou pamäťovej karty microSD. Hmotnosť zariadenia sa zastavila na čísle 152 gramov.

2202076_lg-g-flex-2

O zachytenie dôležitých okamihov sa postará hlavný fotoaparát s rozlíšením 13 Mpx spolu s OIS a pre fotenie selfie je tu 2,1 Mpx predný fotoaparát. Konektivita zahŕňa všetko, čo v dnešnej dobe potrebujeme. Zariadenie podporuje 4G LTE s rýchlosťou do 300 Mbit/s, prípadne je možné využiť rýchle mobilné dáta cez 3G do 42 Mbit/s, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.1, microUSB 2.0 port či NFC čip. Systémom celého smartfónu je najnovší Android vo verzii 5.0, pričom obsahuje viaceré veci z LG G3. Batéria má kapacitu 3000 mAh, pričom výrobca deklaruje nabitie na 50% za menej ako 40 minút.

LG G Flex 2 sa začne najskôr predávať na domácom kórejskom trhu a to už koncom tohto mesiaca. Neskôr sa jeho predaj rozšíri aj do ostatných zemí po celom svete. Smartfón si budete môcť zaobstarať vo farbách Platinum Silver a Flamenco Red. Cena však nie je zatiaľ známa.

Zdroj: http://www.phonearena.com/news/The-LG-G-Flex-2-revealed—its-curves-are-dynamic-its-CPU-is-the-Qualcomm-Snapdragon-810-and-its-back-heals-itself_id64346

Dnes nejčtenější

.