Zavřít reklamu

BELKIN-LOGOVeľtrh CES 2015 začal a množstvo zúčastnených začína už teraz predstavovať svoje novinky, ktoré začnú predávať behom tohto roku. Medzi zúčastnených patrí aj Belkin, ktorý uviedol novú sériu senzorov WeMo kompatibilných s operačným systémom iOS. Bezpečnostný systém kompatibilný s iPhonom určite poteší, obzvlášť keď pre svoju funkčnosť nevyžaduje žiadne predplatné a navyše jednotlivé senzory obsahujú batériu s výdržou až 1 rok. Belkin bohužiaľ neoznámil cenu svojich senzorov, ale majú prísť niekedy v druhej polovici roku 2015, možno až na jeseň, ako to býva zvykom.

Kolekcia pozostáva z viacerých produktov. Hneď na úvod to je WeMo Door and Window Sensor, ktorý na základe magnetického kontaktu sleduje, či sú dvere/okná otvorené alebo zatvorené. Toto si nájde uplatnenie predovšetkým v rodinných domoch, kde chcete mať istotu, že pred odchodom na dovolenku máte všetky okná aj dvere zatvorené. Aby ste mali prehľad, pomôže vám bezplatná WeMo aplikácia, v ktorej máte prehľad o tom, kde je otvorené. Ďalšiu novinku predstavuje Keychain Sensor, teda senzor na kľúčenke, ktorý hlási, či niekto prichádza alebo odchádza z domu. Taktiež obsahuje tlačidlo, ktoré môžete spárovať napríklad s garážovými dverami, na ktorých máte senzor WeMo Maker Switch.

WeMo Sensor
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Potom prichádza senzor všetkých ostatných alarmov, alebo keď chcete, jeden senzor vládne všetkým. WeMo Alarm Sensor monitoruje aktivitu senzorov požiaru, dymu, CO alebo senzory úniku vody. A na základe prípadných hlásení vyšle upozornenie do vášho iPhonu a varuje vás, že by ste mali zavolať okamžite hasičov, pretože vám začalo doma horieť. Samozrejme, v sérii nesmie chýbať ani tradičný pohybový alarm, ktorý sleduje váš pohyb. Okrem toho ignoruje pohyby zvierat, čím predchádza falošným poplachom. Room Motion Sensor je možné ho spárovať s ostatnými WeMo senzormi v prípade, že by došlo k pohybu a vie tak zabezpečiť, že po otvorení dverí začne pípať alarm aj váš telefón. Posledným doplnkom v sérii je WeMo Water with Echo Techology, ktorý sleduje spotrebu vody, trvanie a cenu a vie upozorniť užívateľov na prípadný únik vody. Systém sleduje vibrácie spôsobené zmenou tlaku pri otočení kohútika alebo spláchnutí toalety. Tento senzor bude na veľtrhu taktiež k dispozícii.

Belkin WeMo Keychain Sensor
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
WeMo Room Motion Sensor
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

*Zdroj: TUAW

Související články

Dnes nejčtenější