Zavřít reklamu

Mark ZuckerbergAká osoba Vám napadne ako prvá, keď počujete pojem Facebook? Ak by som na túto tému urobil anketu, tak 90% respondentov by odpovedalo Mark Zuckerberg. Ale prečo práve tento muž? Asi preto, že je spojovaný a vlastne aj považovaný za zakladeteľa obľúbenej sociálnej siete. Doteraz sme si mohli myslieť, že Mark vytvoril túto sociálnu sieť počas svojho štúdia na Harvarde aby uľahčil svojim spolužiakom poznávanie sa navzájom. No je skutočne pravda čo sa o ňom traduje?

„Mark Zuckerberg nie je programátorský zázrak!“ Presne túto vetu vraví niekoľko používateľov diskusného fóra Quora. A môže to byť dokonca aj pravda. Pretože Zuckerberg sa počas svojho štúdia na prestížnej americkej univerzite nevenoval ani počítačom ani programovaniu. Jeho oborom bolo čosi úplne iné. Bola to psychológia. Za úspechom tohto muža nestojí to, že by bol dokonalý programátor, ale to, že vedel využiť príležitosť, mal šťastie a tvrdo na sebe pracoval. Pôvodná verzia Facebooku, ktorá vyšla v dobe keď o tejto sieti vedel len málokto, bola natoľko jednoduchá, že by ju profesionálny programátor naprogramoval za niekoľko hodín. Inými slovami, prvý Facebook nebol vôbec sofistikovaný a ľudovo povedané nemal hlavu ani pätu.

Aj keď je pre Zuckerbergove okolie jasné, že nie je vynikajúci programátor, jedno mu odoprieť nemôžu. Ako podnikateľ sa dokázal presadiť tým najlepším možným spôsobom a stala sa z neho osobnosť, akou si želá byť veľké množstvo mladých a nádejných programátorov. Akási vnútorná hierarchia spoločnosti Facebook je založená na farbách, ktoré symbolizujú úroveň dovedností v programovaní. Skladá sa zo šedej, zelenej, modrej, žltej a červenej. Pričom na najvyššom stupienku, teda na červenej farbe sa nachádza bývalý výkonný riaditeľ spoločnosti Adam D’Angelo. Práve Zuckerberg sa pritom vyskytuje na zelenej úrovni čo znamená, že v spoločnosti je hneď niekoľko ľudí, ktorí sú schopní programovať lepšie ako Mark.

Mark Zuckerberg
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

// http://www.businessinsider.com/mark-zuckerberg-is-not-actually-a-coding-genius-2015-1

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější