Zavřít reklamu

Apple watchkit iconApple před pár dny představil vývojářskou sadu nástrojů s názvem WatchKit, která je dostupná pro vývojáře, jenž chtějí vytvářet aplikace pro hodinky Apple Watch. Zmíněný WatchKit je souhrnem nejrůznějších API, které slouží pro vytváření aplikací pro Apple Watch. Díky tomu bylo zjištěno, jaké budou mít hodinky rozlišení, o čemž si můžete přečíst více zde. Dále však vývojáři zjistili, že v Apple Watch je použit nový styl písma, který se nazývá San Francisco. Tento styl je navržen tak, aby text na malém displeji byl více čitelný a zabíral méně místa. Vývojáři si San Francisco chválí a doufají, že nový font dorazí i na OS X.

Pokud jste však nedočkaví, můžete mít nové písmo San Francisco na svém počítači Mac již nyní. Díky uživateli wellsriley, který vydal balíček na GitHub, jenž zamění defaultní Yosemite Helvetica Neue písmo za Sans Serif. Pokud chcete písmo San Francisco z Apple Watch používat i na OS X Yosemite, stačí postupovat podle návodu níže. Písmo si můžete prohlédnout na obrázku pod tímto odstavcem. Nahoře je staré a pod ním je nové San Francisco z Apple Watch. Viditelné změny jsou rozpoznány hlavně až po nainstalování nového písma do vlastního počítače.

Apple Watch písmoApple Watch písmo 2

  • Stáhněte soubor ve formátu zip zde a rozbalte jej
  • Z rozbalené složky zkopírujte 5 souborů s příponou .ttf do /Library/Fonts (můžete použít zkratku Cmd (⌘) + Shift (⇧) + G a do okna vložit /Library/Fonts)
  • Spusťte Terminál a vložte následující příkaz, který potvrďte enterem: sudo chown root:wheel /Library/Fonts/System San Francisco*
  • Nyní vložte a opět potvrďte další příkaz: sudo atsutil databases -remove
  • Poslední příkaz, který vložíte bude následující: diskutil repairPermissions /
  • Až vše proběhne, restartujte svůj počítač, aby byly změny provedeny

Pokud se vám písmo nelíbí a chcete si ho odinstalovat, tak opět jděte do /Library/Fontsa smažte všech 5 souborů, které začínají názvem System San Francisco. Nyní jen restartujte váš Mac a stáré písmo by mělo být zpět.

Example
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
po rozkliknutí obrázku se zobrazí screen, který si můžete přiblížit a bude tak v plné velikosti, kde můžete vidět jemnost písma)

Související články

Dnes nejčtenější