Zavřít reklamu

OS X Yosemite SpotlightSpotlight na OS X Yosemite prošel výraznou změnou a nově umí několik užitečných funkcí včetně vyhledávání internetové obsahu například na populární Wikipedii. Spotlight jistě usnadňuje a urychluje práci s počítači Mac. Stačí například zadat prvních pár písmen z názvu aplikace a Spotlight ji za vás okamžitě najde, pak už jen stačí sisknout klávesu enter a aplikace se spustí. Samozřejmě je tu možnost, aby usnadňoval práci ještě více a to třeba tím, aby přes něho bylo možné počítač Mac uspat, vypnout, zamknout, odhlásit a restartovat. Tuto možnost si možná vývojáři z Applu nechávájí do dalších generací systému. My ji však můžeme mít již dnes.

Díky vývojáři s přezdívkou slong1987 na fóru GitHub si nyní můžeme zdarma integrovat do Spotlightu vypnutí, restartování, uzamčení, uspání a odhlášení systému na vašem Macu. Nejde vlastně ani tak o integraci přímo do Spotlight, jako o pět samostatných aplikací, které si zkopírujete do složky Aplikace ve vašem Finderu, tudíž se zobrazí i v Launchpadu. Spotlight pak jen za vás příšlušnou aplikaci spustí, jako je tomu u každé jiné. Jednotlivé aplikace si můžete samozřejmě přejmenovat například na české názvy a přikázat jednotlivou činnost třeba tím, že do Spotlight napíšete „uspat“, když daná aplikace pro tuto činnost bude mít stejné pojmenování. Spotlight můžete spustit klávesovou zkratkou Cmd (⌘) + mezerník.

Spotlight - zkratky2
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Slong1987 slibuje, že do budoucna představí další podobné zkratky do Spotlight. Přesněji se zmínil, že v součastnosti připravuje zkratky pro vysypání koše a zabezpečené vysypání koše. O dalších zkratkách vás tedy budeme průběžně informovat.

Spotlight - zkratky
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější