Zavřít reklamu

MacPro_2013Mac Pro je nejhezčí výkonný počítač, který kdy spatřil světlo světa, ovšem díky své ceně je stále určen spíše pro uživatele, kterým dokáže svým výkonem vydělat sám na sebe. Pro řadu malých vývojářů je stále nedostupný, ovšem MacStadium přichází s řešením. Společnost totiž jako první na světě přináší datové centrum sestavené výhradně z počítačů Mac Pro z roku 2013. Datové centrum umožňuje vývojářům pronajmout si část výkonu a získat tak výkon Mac Pro jen v momentě, kdy jej skutečně potřebují a to doslova za pár korun měsíčně.

Ceo MacStadium Greg McGraw uvedl, že společnost původně pro řešení potřeb malých vývojářů používala datová centra z Mac Mini. „Měli jsme velký úspěch s Mac mini a budeme je i nadále používat, ale Mac Pro je korporátní třída datových center a otevírá nám možnosti na zcela novém trhu,“ uvedl McGraw. Se snahou Applu dostat iOS do co největšího počtu nadnárodních společností,, bude čím dál tím více společností muset testovat své aplikace a poté co Apple v roce 2011 ukončil svoji řadu Xserver, viděl McGraw potenciál ve využití armády Mac Pro.

Datové centrum MacStadium nacházející se v Gruzii je vybaveno Mac Pro 2013, díky čemuž nabízí větší výkon na čtvereční palec, než je to možné s klasickým serverem. Díky konstrukci Mac Pro vytvořila společnost MacStadium speciální konstrukci, do které je zapojeno 160 Mac Pro, jenž jsou chlazeny jednak díky vlastním ventilátorům, tak i díky boxům, které je monitorují a oklopují. Oproti Xserver je toto řešení o 400% energeticky efektivní a o 160% úspornější co se týká chlazení. Pokud tedy srovnáte stejně výkonné řešení z Xserver a z Mac Pro, pro dosažení stejného výkonu s Mac Pro vám stačí o 400% méně energie a o 160% méně energie na chlazení.

Datové centrum je určeno pro společnosti, pro které není výhodné kupovat Mac Pro za 3000€ a získat tak navíc jen jeden stroj. Díky datovému centru MacStadium mohou pronajmout požadovaný výkon za mnohem nižší cenu a to jen v momentě, kdy jej skutečně potřebují a nemají tak na stole peníze v Mac Pro, jehož výkon reálně využijí jednou za měsíc a jinak jim pro práci stačí počítač za 1500€. Ceny pronájmu Mac Pro na měsíc začínají na částce 54$ a objednávat můžete přímo zde.

mac-pro-server-rack
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější