Zavřít reklamu

BreitlingKdyž se začalo mluvit o tom, že Apple oslovil velmistry z hodinářských společností jako je Hublot, Patek Philippe nebo Breitling, začal jsem snít sen. Sen o tom, že Apple nepředstaví hodinky jako vlastní produkt, ale jako funkci podobnou CarPlay. To se však nestalo a Apple Watch jsou pevně spjaty se samotným hardwarem od společnosit Apple. To co však Apple neudělal, se stalo realitou pro společnost Connectedevice, která představila jak vlastní inteligentní hodinky, tak i platformu, díky které mohou hodinářské společnosti přidat do svých klasických modelů chytré funkce!

Connectedevice nabízí řešení pro klasické hodinky, výrobcům totiž dokáže prodávat miniaturní čip a e-ink displej, který je možné integrovat do klasických hodinek od vehlasných společností sídlících především ve Švýcarsku. Výrobci mají díky čipu a elektronickému inkoustu možnost integrovat do svých hodinek inteligentní funkce, mezi které patří indikace zmeškaných hovorů, přijatých sms, mailů, informací ze sociálních sítí nebo mnoho dalších věcí, které však mají pouze notifikační účel. Jediné omezení je tedy v tom, že takto řešené hodinky mají skutečně funkci pouze notifikační a není možné je použít například pro psaní emailu nebo navigaci. Výrobce by pro umožnění pokročilých funkcí musel integrovat do svých hodinek další speciální tlačítka, pokud to však neudělá vše funguje následovně.

Do klasických hodinek se vloží miniaturní čip, který je napájený klasickou knoflíkovou baterií CR2032, jenž běžně slouží pro provoz hodinek, pokud se tedy nebavíme o mechanických hodinkách s ručním nebo automatickým nátahem. Baterie dokáže chytré funkce pohánět 7 měsíců s tím, že čip je k telefonu nebo tabletu připojen přes rozhraní Bluetooth. Samotný displej využívající technolgoii e-ink se natahuje pod safírové sklíčko a je zcela průhledný, tudiž nijak nekazí vzhled hodinek. Hodinky tedy vapdají zcela stejně jak s chytrými funkcemi, tak i bez nich s tím, že integrace těchto funkcí je skutečně jen na výrobci a zákazníkovi.

Abyste nově měli možnost mít na svém zápěstí notifikační centrum, nemusíte na něm mít tím pádem automaticky připevněný kus nevzhledeného plastu nebo kovu s velkým digitálním displejem, ale můžete mít na zápěstí své staré dobré Breitlingy, Hubloty nebo Pateky, které vás však upozorní na notifikace z telefonu nebo tabletu. Otázkou je, kdy a zda vůbec budou mít výrobci klasických hodinek zájem o integraci tohoto čipu. Kdyby jej však projevily, rozhodně by to posunulo hodinářské řemeslo na další úroveň. Škoda však, že s tím nepřišel Apple, jeho vyjednávací pozice s nejslavnějšími hodinářskými manufakturami světa je totiž jiná, než pozice, která vůči těmto společnostem prodávající hodinky za tisíce až miliony Euro má společnost Connectedevice.

breitling_superocean
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější