Jak obnovit smazané fotografie nebo videa přímo ve vašem iPhonu a iPadu

photosOperační systém iOS 8 je plný novinek z nichž některé jsou skutečně užitečné a dokáží vám pomoci v situacích, kdy jste mysleli, že je již vše ztraceno. V tomto případě v momentě, kdy jste mysleli, že je vaše fotografie již navždy ztracena. V iOS 8 máte možnost obnovit fotografie přímo ve vašem zařízení poté, co jste je nechtěně smazali. Obnova fotografií je přitom velice snadná a určitě potěší v situacích, kdy jste omylem smazali fotografie, které si chcete zachovat.

Pokud v iOS 8 vymažete fotografii nebo video, přesunou se tyto soubory do složky Naposledy smazáno, kde jsou zálohovány po dobu 30 dnů a je možné, je kdykoli během této doby smazat. Až po 30 dnech, jsou soubory z vašeho iPhonu nebo iPadu trvale smazány a již je není možné obnovit. Aby nedocházelo ke ztrátě místa ve vašem zařízení, je samozřejmě možné soubory odstranit okamžitě přímo ze zařízení a to ze složky Naposledy smazáno. Pokud však odstraníte pouze fotografii z Camera roll, je ji možné obnovit a zachránit ji po dobu jednoho měsíce.

 1. Otevřete aplikaci Obrázky
 2. Vyberte obrázek nebo video, které chcete smazat
 3. Odstraňte obrázek nebo video
 4. Přejděte v sekci Alba do položky Naposledy smazáno
 5. Vyberte fotografii/video které chcete obnovit
 6. Otevřete tuto fotografii/video a zvolte možnost obnovit

Pokud chcete fotografii nebo video naopak navždy odstranit, postupujte stejně ovšem místo možnosti Obnovit zvolte možnost Smazat.


iOS 8 obrazek iOS 8 delete
obnoveni obrazku iphone iOS 8 foto
|
7
Leitz

Diskuze

  Ale nie, to len nam znalym sa to tak zda 🙂
  Inak mna ta funkcia dostala. Potreboval som viac miesta v mobile, tak som pomazal starsie videa. A nic, kapacita nepribudla. Syncol som s iTunes, cistil s phoneclean a nic. Az potom som nahodne pozrel do tej zlozky. Zmazal ju a uz bolo vsetko OK.

  Reagovat

  Trosku mimo tema, ale nemáte nekdo problém u 6ky pri psaní na klávesnici? Často se mi stává, ze se musim několikrát dotknout, aby se dane písmenko vyobrazilo…

  Reagovat

  Trochu offtopic, ale obrázků se to týká 🙂 Máte všichni složku „Můj fotostream“ v aplikaci Obrázky? Na iPadu ji mám (iOS 8.1) na iPhone 6 (iOS 8.1) ale není. V Nastavení -> Obrázky je „můj fotostream“ zapnutý. Složka ale nikde, a popravdě mě chybí 🙂

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz