Zavřít reklamu

Salter mibody tlakomerKdyž mě můj kamarád Pavel Csicso z DSI poslal postupně koloběžku, běžecké hodinky, akční kameru, váhu a tonometr, začal jsem to brát osobně. Vše jsem naštěstí rozdal do redakce a o recenze se postarali kolegové. Nakonec na mě přece jen zůstala váha a tonometr. Pojďme začít právě měřičem krevního tlaku, který jako pacient s hypertenzí používám již nějaký ten pátek minimálně jednou za týden. Lékař mi dal profesionální tlakoměr Omron M10, jehož cena atakuje hranici 100€ a splňuje veškerá přísná kritéria toho, aby s ním mohly být prováděny lékařské měření a studie. Když mi Pavel poslal tlakoměr od společnosti SALTER, bylo tedy jasné, že bude mít jednoho z nejlepších, ne-li vůbec nejlepšího soupeře na trhu tlakoměrů a zajímalo mě, zda si s ním tento „prcek“ poradí.

Tlakoměr MiBody od SALTER je zápěstní tlakoměr, který se na rozdíl od těch, které znáte z ambulance umístí zhruba jeden centimetr nad zápěstí. Stejně jako každý jiný tlakoměr, i MiBody měří dvojici tlaků, tedy systolický tlak (vyšší hodnota vznikající při systole srdce) a diastolický krevní tlak (nižší hodnota vznikající při diastole srdce). Stejně tak jak je u tlakoměrů samozřejmostí nechybí ani měření srdečního pulzu. Tlakoměr stačí nasadit na zápěstí, zkontrolovat umístění manžety a následně spustit pomocí jediného stisku tlačítka. Jakmile se manžeta nafoukne a vyfoukne, je změřeno a vy na displeji svého tlakoměru okamžitě vidíte všechny výše uvedené údaje společně s přesnou hodinou a datem, kdy měření proběhlo.

Tlakoměr údaje uloží nejen do aplikace, ke které je synchronizován pomocí Bluetooth 4.0, ale také do své vnitřní paměti, díky čemuž můžete zkontrolovat předchozí údaje i bez toho, aniž byste museli použít aplikaci. Na displeji vidíte veškeré naměřené údaje, informace o stavu baterie a nebo případných chybách, které vznikají tím, že manžetu umístíte na špatné místo. Co je však nejzajímavější údaj na displeji hned po změřených hodnotách, se kterým se navíc příliš často nesetkáváte a to ani u profesionálních tlakoměrů je takzvaný IHB Detector (Irregular Heartbeat Detector), který vás upozorní na srdeční arytmie, což je velmi vážný problém, se kterým je nutné vyhledat lékaře.

Tlakomer mibody
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Právě možnost procházet historii přímo na tlakoměru chválím, je totiž zbytečné ihned po měření kontrolovat grafy přímo v iPhonu, ale stačí se podívat jedním stiskem tlačítka na předchozí měření a okamžitě víte, jak se tlak oproti poslednímu měření změnil. Všechny údaje jsou zobrazeny na modře podsvíceném, dobře viditelném displeji s velkými čísly, díky kterým používání nedělá problém i lidem se zhoršeným zrakem. Ovládání samotného tlakoměru je extrémně jednoduché a pokud chcete pouze změřit aktuální tlak, stačí stisknout jediné tlačítko, které přístroj aktivuje a okamžitě také změří tlak.

Jakmile se však rozhodnete MiBody používat pravidelně, pak stačí jednoduše nastavit dvojici uživatelů, kteří budou přístroj používat, připojit jej k iPhonu, iPadu nebo jakémukoli Android zařízení s podporou Bluetooth a následně již vidíte údaje pro konkrétního uživatele, včetně historie. Zajímavou možností je také režim hosta, díky kterému můžete tlak změřit komukoli bez toho, aniž by se uložil do záznamů jednoho nebo druhého uživatele. Telefon nebo tablet se synchronizuje velice snadno, stačí zapnout Bluetooth, podržet na tlakoměru příslušné tlačítko a okamžitě můžete spustit zdarma dostupnou aplikaci Salter MiBody.

Důvodem, proč o tlakoměru píšeme na LsA je pochopitelně jeho možnost synchronizovat svá data s iOS zařízením nebo případně s Androidem. K tomu slouží již zmíněná aplikace, která funguje velice jednoduše, jako základní přehled dat. Aplikace si na nic nehraje, slouží jako čtečka informací s povedeným přehledným designem, jenž umožňuje vytvářet z naměřených hodnot přehledné grafy, díky kterým máte okamžitý přehled nad tím, jak reagujete na nastavenou léčbu nebo v případě, že jste zdravý, můžete pozorovat také připadané změny. Grafy jsou ideální pro sportovce, kterým aplikace jasně ukáže, jak moc jsou trénování a jak se uklidnil jejich tep a snížil tlak. Aplikace funguje navíc také s váhou Salter a tak můžete mít data z obou přístrojů takříkajíc pod jednou střechou. Aplikaci jednoznačně chválím za přehlednost a sympatický design.

MiBody
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Je jedno kolik má tlakoměr funkcí, s čím vším jej můžete propojit, důležitá jsou data a to přesná data na která se můžete spolehnout. Jak jsme uvedl v úvodu, díky léčbě hypertenze mě kardiolog vybavil jedním z nejlepších přístrojů na trhu pro měření krevního tlaku, jehož cena je oproti MiBody až dvojnásobná. Zajímalo mě tedy, jak obstojí MiBody tváří v tvář s Omronem. Provedl jsem v průběhu dvou týdnů 10 měření na sobě na obou přístrojích a deset měření na Lucce a zjistil jsem, že rozdíl u obou přístrojů je jeden, maximálně zcela výjimečně dva stupně, což je zcela zanedbatelné. Při porovnání s klasickým rtuťovým tonometrem, který lékaři a zdravotní sestřičky stále považují za nejspolehlivější možnost měření tlaku, obstály také oba přístroje na jedničku. MiBody tedy příjemně překvapil a musím uznat, že data měří stejně spolehlivě jako zdravotní sestra a Rolls-Royce mezi tlakoměry!

Na závěr musím říct, že jsme mile překvapen. Tlakoměr zvládá to stejné co nejlepší Omron na trhu a je nutné pro neznalé uvést, že Omron je něčím jako Rolls-Royce mezi tlakoměry a přitom se údaje z Omronu a Salter MiBody nijak nerozchází! Ovládání je zcela intuitivní a jednoduché a to jak v aplikaci, tak i přímo na tlakoměru. Osobně chválím také možnost vyvolat historii a přehled i přímo na přístroji bez nutnosti používat aplikaci. Pokud si sečteme všechny tyto vlastnosti spolu s velikostí přístroje, který je perfektní pro cestování, pak v podstatě nevidím důvod proč byste si měli pořídit jiný tlakoměr za podobnou cenu. Pokud je pro vás zdravotní stav důležitý a chcete mít jistotu, že vás jedna z hlavních, respektive vůbec ta nejhlavnější příčina vzniku infarktu nebo mozkové mrtvice neohrožuje, pak obětujte 59€ a buďte sami sobě pod kontrolou, vyplatí se to!

MiBody Salter tlakomer
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější