Zavřít reklamu

Microsoft BandV obchode iTunes App Store sa v noci zrazu objavila aplikácia Microsoft Health a užívatelia ostali prekvapení tým, že čo sa deje. Microsoft však nenechal nič na náhodu a súčasne s uvedením aplikácie predstavil svoj prvý fitnes náramok Microsoft Band a bohužiaľ musíme uznať, že v niektorých ohľadoch je lepší, než Apple Watch. Náramok totiž v prvom rade vydrží 48 hodín používania na jedno nabitie a Microsoft zdôrazňuje, že ho môžu mať užívatelia nasadený cez deň aj v noci, pretože je schopný merať fyzickú aktivitu aj spánok. V jeho vnútri sa potom nachádza 10 rôznych senzorov vrátane UV senzoru, ktorý sleduje vystavenie človeka na slnku a galvanickú reakciu pokožky, vďaka čomu môže identifikovať stres.

200-dolárový náramok však nezabúda ani na „smart“ funkcie a preto je schopný prijímať notifikácie zo smartfónu, vrátane iPhone. K dispozícii budú aj niektoré aplikácie ako napríklad feed z Facebooku a Twitteru alebo tu budú informácie o počasí a akciách. Pre prepojenie s náramkom sa využíva aplikácia Microsoft Health, ktorá je poháňaná cloudom preto, aby mohla zbierať a synchronizovať dáta náramku Microsoft Band s ostatnými náramkami a smartfónmi, ktoré sú schopné sledovať fyzickú aktivitu a zdravie človeka. Okrem jednoduchého užívateľského prostredia bude po ruke hlasové ovládanie Cortana, bohužiaľ len pre užívateľov Windows Phone.

Microsoft do budúcna sľubuje, že jeho náramok bude možné v budúcnosti používať aj na vykonávanie platieb a dokonca má byť k dispozícii aj služba, ktorá bude môcť vyhodnocovať prácu a osobný život a užívateľ sa tak vďaka svojmu náramku dozvie, ako sa mu bude spať keď ho na druhý deň čaká stretnutie so šéfom. Ako je vidieť, náramok od Microsoftu toho v niektorých ohľadoch dokáže naozaj viac ako Apple Watch a keď berieme do úvahy, že Apple behom posledného roku zamestnával samých expertov, možno by sme čakali, že aj tie hodinky od Apple vydržia aspoň 2 dni a budú schopné sledovať takéto veci. Veď podľa správ to vyzeralo, že budú schopné predpovedať infarkt alebo budú merať cukor v krvi! Namiesto toho môžeme na Apple Watch kresliť smajlíky a pozerať fotky…

Microsoft Band

Související články

Dnes nejčtenější

.