Ahoj! Ještě jednou. Ahoj! Abych to vysvětlila, stejně jako například vodáci se zdravěj, když se potkaj na Vltavě, tak běžci taky, ikdyž v ruce nedrží placatku s domácí slivovicí. Většinou slovně, ale občas na sebe jenom mávnou. Co z toho plyne? Doufám, že na mě nebudete zírat jak retardér, když vás pozdravím, přestože vás neznám. Je to celkem běžná záležitost. Hlavně nesklánějte hlavu a nebo nezačněte koukat na druhou stranu, to je celkem trapné ☺. To bylo pro začátek něco na vysvětlenou, dále se budeme věnovat hrudnímu pásu Polar H7 Bluetooth Smart.
O co jde?
Jde o speciální hrudní pás pro přesné snímání tepové frekvence. Všechny specifický věci a co všechno to umí a s jakými smartfony a iPhony je to kompatibilní najdete zde. Já vám hodlám sdělit, jak to můžu využít jako běžec. Pokud si tuhle hračku chcete pořídit nebo o tom aspoň uvažujete, tak vězte, že je to naprosto jednoduché. Z krabičky vytáhnete popruh, na který připavníte malý plastový zázrak (v balení je baterka, to oceníte). Pak si pás připevníte pod prsa a skoro můžete vybíhat. Ještě to chce aplikaci do telefonu, se kterou Polar komunikuje sděluje vám tak tepovou frekvenci a další podstatný informace. Aby to nevypadalo, že jsem čistá protagonistka Nike +, tak jsem si stáhla v iTunes App Storu aplikaci Polar Beat ( přestože Polar je kompatibilní s Nike+). Pak už jen zapnete Bluetooth a jste Ready To Run.
![]() | ![]() |
Proč byste si měli pořizovat tuhle věcičku?
Respektive na co vám je nějakej měřič tepový frekvence? Samozřejmě to vygooglite na netu a dál už není třeba číst anebo se nebudete obtěžovat (dopijete v klidu kafíčko s croissantem, trochu upatláte displej tabletu) a dočtete můj příspěvěk, který změní svět, až do konce.
Proč se vůbec zabývat tepovou frekvencí?
Tepová frekvence je docela důležitý ukazatel stavu organismu a to jak při zatížení tak i v klidovém stavu. Je to jeden z nejdůležitějších parametrů pro stanovení tréninkových zón, a tím pro optimální řízení sportovního tréninku. Díky Polaru existuje možnost optimalizace tréninku dostupná pro sportovce na všech výkonnostních úrovních, takže No Stress And Buy It.
V případě, že máte v plánu třeba zhubnout (a vykašlat se na to přeslazený kafe, mastnej krojsantek a upatlanou klávesnici), zjistíte si ideální hodnoty tepový frekvence pro vaši sportovní úroveň, věk a pohlaví a během výběhu se snažíte ji dodržovat. Aplikace Polar Beat vám na každém kilometru hlásí počet km, čas a tepovou frekvenci, ale tohle hlášení si můžete nastavit například po 5 minutách nebo i častěji. Vaše skvělé výkony lze samozřejmě sharovat na Facebooku a Twitteru, nic neobvyklého. Chválím zpracování designu aplikace.
