Zavřít reklamu

iOS 8 logo
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Nejnovější systém od Apple iOS 8 přinesl spoustu novinek, jako například interaktivní notifikace, klávesnice třetích stran nebo větší otevřenost celkového systému (funkce editovat fotografie v galerii s pomocí aplikací od vývojářů). O některých se toho tedy píše hodně a každý o nich ví, ale některým funkcím se tolik pozornosti nevěnuje, a tak můžete být překvapeni, kolik toho vaše zařízení najednou dokáže. Pojďme se na některé ukryté funkce v iOS 8 podívat detailně. Všechny stojí za to a poskytnou nové možnosti!

1) Hey Siri

Jedna z parádních funkcí je spojena s virtuální asistentkou Siri. Už totiž nemusíte pro její zapnutí držet home tlačítko, stačí jen říct “Hey Siri” a položit požadavek. Tuto funkci zapnete v Nastavení > Obecné > Siri. Velkou nevýhodou je ale to, že vaše zařízení musí být v daný moment v nabíječce, jinak Siri tímto způsobem nezapnete.

iOS 8 Hey Siri
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
2) Pošlete hlasovou zprávu

Musíte napsat dlouhou zprávu, ale nudí vás zdlouhavé psaní na klávesnici? Pak stačí jen rychle a jednoduše poslat hlasovou zprávu. Podržte ikonu mikrofonu na pravé straně textového pole a začněte nahrávat. Táhnutím nahoru zprávu odešlete, pohybem dolů ji smažete.

iOS 8 voice message
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
3) Pořiďte si časovanou selfie

Pokud jste velkým fanouškem hitu poslední doby, autoportrétů selfie, tak jistě oceníte následující funkci. Zvolte přední fotoaparát a ťukněte na ikonu času vpravo nahoře. Ta vám dovolí zvolit si zpoždění pořízení fotografie na tři, nebo deset vteřin. Teď už jen úsměv!

iOS 8 Camera timer
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
4) Schovejte fotografii

Pokud nechcete, aby vaše fotografie nebyla zobrazena v Momentech, Kolekcích nebo Rocích (ale pořád v Albumech), podržte fotografii a vaše zařízení se vás zeptá, jestli ji opravdu chcete schovat. Pokud chcete, aby fotografie byla znovu všude k vidění, stejně jako před tím, tak ji znovu podržte a proveďte to samé, vše se vrátí do původního stavu.

iOS 8 Hide photo
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
5) Počítejte kroky

Praktickou funkcí je počítání kroků. Váš iPhone vám nyní dokáže ukázat, kolik jste toho za den, týden, měsíc či rok ušli. Navíc tyto kroky rozpočítá a sdělí vám průměrný denní počet. Studie říkají, že by denní minimum mělo být alespoň 10 000 kroků. Tak se příště místo auta raději projděte a poté hrdě sdílejte, co vám iPhone napočítal!

iOS 8 Health steps
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

 

6) Najděte vaše vybité zařízení 

Nově můžete lokalizovat vaše zařízení i přesto, že je vybité a tudíž nemůže posílat informace o své poloze. Zvolením možnosti Poslat Poslední Umístění v Nastavení > iCloud > Find my iPhone vaše zařízení zašle informace o tom, kde se momentálně nachází. Po ztracení telefonu (nebo iPadu) se přihlašte do iCloud.com, kde bude znázorněno, kde se telefon před vybitím nacházel.

iOS 8 Last location
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější