Zavřít reklamu

Adobe Creative CloudAčkoli mezi Applem a společností Adobe nikdy nedošlo k žádnému oficiální partnerství a obě společnosti se více či méně spíše pošťuchovaly, byly odjakživa nerozlučnou dvojicí. Mac patřil profesionálům a profesionálové odjakživa používali řešení od Adobe. S příchodem iPadů a iPhonů se Adobe vrhlo na mobilní aplikace pro tuto platformu, ovšem nutno podotknout, že slovo mobilní je tentokrát více než kdy jindy na místě. Adobe totiž sice přineslo na iOS zařízení řadu možností jako editovat, ukládat a synchronizovat fotografie, ovšem stále se jedná o mobilní řešení, které se nedá v žádném případě srovnávat s tím, co přináší klasické stolní aplikace pro Mac a PC.

Profesionálové tak zkrátka stále musí do terénu vyrážet s Macbookem a nestačí jim iPad nebo iPhone. To se však Adobe chystá změnit, ovšem ve spolupráci se společností Microsoft. Ten má totiž oproti mobilním zařízením od Applu jednu zásadní výhodu. Jeho tablety jsou v podstatě klasickým počítačem, který je pouze upraven pro dotykové ovládání, ale nechybí mu prakticky nic z toho, čím disponuje jakýkoli běžný počítač. Právě díky tomu, je možné aby Adobe začlenilo do tabletů od Microsoftu funkce, které můžete vidět na následujícím videu a kterých se v případě iPadů a iPhonů zřejmě hned tak nedočkáme.

Těšit nás prozatím může alespoň fakt, že ani uživatelé Microsoft Surface se novinek od Adobe nedočkají v nejbližších dnech, video je totiž prezentací budoucnosti a toho, co Adobe přinese v budoucnu pro platformu Windows a mobilní zařízení od Microsoftu. Ovšem jedno se uznat musí ať jste fanouškem jakékoli z platforem. Video vypadá skutečně dobře a Adobe se konečně postaralo o to, aby Microsoft vypadal alespoň na jednu minutu a 34 vteřin jako sexy společnost, která nabízí sexy řešení pro mladé uživatele.

Související články

Dnes nejčtenější

.