Tuxera NTFS: Používejte formát NTFS také na Macu

tuxera0 Jelikož u nás nejsou počítače Mac příliš rozšířené, jako je tomu například v USA, setkáváme se s problémem ohledně kompability s počítači se systémem Windows našich kamarádů nebo rodiny. Bohužel všichni mají své extrení disky nebo flashky naformátované na soubor NTFS, což je vcelku logické, ale pro nás, co používají Mac často komplikované. V případě, že připojíme extrení disk s tímto formátem k našemu Macu, tak lze z disku číst, ale zapisovat už nelze. Částečně lze tento problém vyřešit formátem exFAT, který podporuje jak OS X, tak Windows a Linux. Pokud ovšem někdo přijde s externím uložištěm o kapacitě například 1000 GB a má již polovinu zaplněnou, težko budeme zařízení zálohovat a formátovat na exFAT, abychom mohli zapisovat.

Naštěstí pro všechny majitele Mac zařízení společnost Tuxera Inc. vyvinula aplikaci Tuxera NTFS for Mac 2013, která přidá do OS X formát NTFS.  Nejenom, že aplikace umožňuje zapisovat na extrení zařízení s formátem NTFS ve vysoké rychlosti, ale také přidá do Diskové utility v OS X možnost formátovat disky na tento formát.

Aplikaci si lze vyzkoušet po dobu 15 dní. Stačí zde zadat email a obratem vám přijde odkaz ke stažení. Po uplynutí této lhůty si lze aplikaci zakoupit za 25 € pro osobní účely. Společnost také po domluvě nabízí výhodnější cenu licencí pro vzdělání a a podnikání.


tuxera1


|
9
Leitz

Diskuze

  Nebo již dlouhou dobu existuje spolehlivý sw od Paragonu, který je dokonce o něco levnější. Mimo to nabízí i opačné řešení HFS pro Win.

  Reagovat

  Bolo by dobre dodať ze súborový systém fat ma omedzenie veľkosti súboru ktorý naň chcete nakopírovať : Na oblasti FAT32 nie je možné vytvoriť súbor väčší ako (2^32)-1 bajtov (čo predstavuje hodnotu o bajt menšiu ako 4 GB). Takže na fat nenakopírujete napríklad mkv alebo ISO vätšie ako 4 Gb.Ale inač celkom fajn reklamný článok.
  Otázka: Bude to fungovať aj na Yosemite alebo môže nastať problém?

  Reagovat

  Zkoušel jsem Tuxeru asi před rokem. Nevím jak teď, ale tehdy to byl propadák. Mrzlo to a padalo. Koupil jsem Paragon a.nevím o něm, jen když ho potřebuji. Je bez problémů.

  Reagovat

  Jirka1313 – Áno je v systéme. Ja som len chcel podotknúť že to autor nespomenul v článku a táto informácia by sa ľuďom hodila lebo je kopec ludi co 25e za program nedá. Naformátujú si disk na Fat a potom sa čudujú že nie su schopný naň zapísať súbor vätší ako 4Gb.

  Reagovat

  Tento článek byl spíše pro lidi, co mají problém, když k nim někdo přijde a má naformátovaný disk na NTFS, nebudete mu ho přece formátovat na FAT. Rozhodně se nejedná o reklamní článek, nedostal jsem za to žádnou odměnu, pouze jsem chtěl čtenářům pomoci vyřešit nějaký problém. Uznávám, že 25€ je celkem dost a jsem rád, že jste tu zmínili i jiný program, který je levnější a dělá to samé a je bezproblémový, samozřejmě ho také vyzkouším. Na Yosemite jsem zatím nezkoušel

  Jinak místo formátu FAT jsem zmínil právě formát exFAT, který podporuje více jak 4GB a podporuje ho jak OS X, tak Windows i Linux. Bohužel jsem se setkal s problémem, že ho nepodporují některé smart TV.

  Reagovat

  lusian: Alebo pouziju format ExFAT ktory je v systeme podporovany a rovnako ho podporuje Windows od verzie Vista a napr. do XP sa da jednou aktualizaciou doplnit a nebude mat tieto obmedzenia. Ale potvrdim co napisal Daniel a teda je to pre ludi ktory potrebuju mat k NTFS pristup ale realne ho nepouzivaju.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz