Apple vyradil PayPal zo zoznamu partnerov Apple Pay po tom, ako uzavrel partnerstvo so Samsungom!

Už dávnejšie sme informovali, že Apple diskutoval s PayPal ohľadom spustenia nového platobného systému. K tomu nakoniec nedošlo a ako sme sa dozvedeli minulý mesiac, Apple Pay podporuje len kreditné karty poskytnuté partnerskými bankami. Prečo sa však do zoznamu nedostal PayPal, ktorý pracuje na integrácii Touch ID do svojej oficiálnej iOS aplikácie? Ukazuje sa, že všetko pokazila dohoda so Samsungom. PayPal totiž chcel preraziť na mobilný trh čo najskôr a pretože Samsung je ďaleko otvorenejší než Apple, popri jednaniach s Applom stihol PayPal podpísať dohodu o integrácii služby do Galaxy S5.

Táto správa rozzúrila vedenie spoločnosti Apple až tak, že okamžite ukončila akékoľvek diskusie s PayPalom a dokonca sa ho rozhodla vyškrtnúť zo zoznamu partnerov Apple Pay. PayPal sa tak pred očami Applu zaradil na podobnú listinu, na akej sa odteraz nachádza nemecký Computer Bild alebo pomerne známy česko-slovenský portál Letem světem Applem. Dohodu so Samsungom v tej dobe podpísal CEO PayPal John Donahoe, kým bývalý prezident spoločnosti David Marcus bol výhradne proti tomu z dôvodu, že by to narušilo vzťahy s Apple. A ukázalo sa, že mal pravdu.


PayPal iCloud Selfies


*Zdroj: Bank Innovation

|
12
Leitz

Diskuze

  Doteraz u nás ignorujem všetky tieto zrýchlené platby v obchodoch pretože je to nedotiahnute. Tak nejaky Apple ma nezaujíma, aj tak to budú roky testovat len na svojom primárnom trhu v USA.

  Reagovat

  LsA se nemůže divit, že je na „černé listině“ když spustilo Samsung Magazine. Jen pro zajímavost, jaký je podíl čtenosti LsA/Samusng. Pokud lze soudit z počtu diskutujících, tak Samsung Magazine je na tom hodně špatně.

  Reagovat

  JPS: proboha a proc bych nemohl mit 1000 magazinu, o tom to prece pro Apple neni, ja si mohu delat co chci a psat o cem chci, ale josu jiste veci co se applu na LSA jako takovem nelibi. A prosim vas jakym zpusobem porovnavate 5 let funkcni magazin s necim co nema jeste ani rok zivota? Pokud porovnam stejnou dobu u lsa a samsungu je na tom samsung lepe…

  Reagovat

  JPS: na čiernu listinu sme sa dostali oveľa skôr než sme spustili Samsung Magazine. Ak ide o počet diskutujúcich, ten nenapovedá nič o návštevnosti Samsung Magazine, čísla z Analytics hovoria o inom.

  Každopádne Samsung Magazine nie je len web o telefónoch a tabletoch ale pokrýva široké spektrum toho, čo Samsung vyrába – domáce spotrebiče, TV, príslušenstvo, Smart Home, automobily………

  Reagovat

  Apple aj naďalej pokračuje v sebadeštrukcii. Až teraz sa začína ukazovať aká je to arogantná firma. Ak o nich niekto povie pravdu a napíše alebo sa vyjadrí negatívne na ich adresu tak ho ihneď šupnú na čiernu listinu. Paypal je momentálne najpoužívanejšia služba a myslím že ich nejako extrémne neohrozí ani apple pay a zrušiť s nimi spoluprácu no to je dosť velký krok mimo.

  Reagovat

  LSA je tuším na černé listině z toho důvodu, že když měli svou aplikaci pro čtení článků na LSA, nelíbila se Applu fotka, která byla určena jako pozadí pro iPhone a na které byl růžový MacBook Air položený na obnažených stehnech neznámé slečny/paní. Prý je to matoucí pro zákazníky a tak aplikaci zakázali. Těžko říct, jestli se jim nelíbily ty nohy nebo růžový MacBook. 🙂 Je to tak, Romane?

  Reagovat

  PayPal svojou rekl. kampanou len dokazal ako sa velmi Appplu boji. Pretoze keby Apple chcel tak by vpodstate vsetky PayPal sluzby mohol kompletne poskytovat sam a PayPal by mohol zavriet…

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz