Zavřít reklamu

iOS 8 logoiOS 8 so sebou prináša ďalšiu vážnu chybu a tentoraz sa majú na čo „tešiť“ všetci užívatelia, ktorí používajú iCloud Drive. Pokiaľ sa totiž rozhodnete obnoviť operačný systém iOS 8, potom sa neznáma chyba postará o to, že pri obnove dôjde k nenávratnému odstráneniu vašich dokumentov, ktoré máte uložené na iCloud Drive. Na túto chybu narazilo viacero užívateľov v zahraničí a je preto možné, že ide o serióznu chybu, ktorá sa týka prepojenia iOS 8, iCloud Drive a OS X Yosemite. K zmazaniu dokumentov navyše dôjde aj po tom, ako Apple zdôrazňuje, že nebudú odstránené žiadne dáta.

Táto chyba sa v súčasnosti týka len aplikácií Pages, Keynote a Numbers, čiže troch aplikácií zo sady Apple iWork. Dokumenty budú následne odstránené aj na počítačoch Mac so systémom OS X Yosemite v momente, kedy sa začne synchronizovať obsah s iCloud a iOS zariadeniami. Navyše, kvôli tomu že iCloud neobsahuje žiadny kôš ako napríklad Dropbox, tieto dokumenty sú nenávratne odstránené a užívatelia k nim nemôžu nijak pristupovať. Apple však už chybu rieši a v blízkej budúcnosti možno vydá iOS 8.0.3, ktorý by mohol odstrániť tento problém.

Situácia za tento mesiac nám však už začína pripadať smiešna na to, že Apple bol ešte pred pár rokmi spoločnosťou, ktorá mala len z času na čas nejaký problém. Len pre zaujímavosť, čo nás stretlo za tento mesiac? Celkovo sme sa za posledných 29 dní stretli s 6 rôznymi problémami: Začiatkom mesiaca to bol únik fotiek celebrít, pretože Apple nezareagoval včas, aj keď o chybe vedel už pred pol rokom. Následne to bol nefunkčný live-stream, pri ktorom niekoľkokrát vypadol signál alebo tu prebiehal japonský dabing. Apple potom na poslednú chvíľu odstránil z App Store všetky aplikácie podporujúce HealthKit, pretože iOS 8.0 obsahoval chybu. Túto chybu potom odstránila aktualizácia iOS 8.0.1, ktorá ale premenila 800-eurové telefóny na iPody touch s nefunkčným Touch ID. U toho istého zariadenia sa dnes vo veľkom rieši prehýbanie, na ktorom sa podieľa tenkosť a veľkosť zariadenia. No a nakoniec tu máme problém s iCloud Drive.

iOS 8 Restore
*Zdroj: MacRumors

Související články

Dnes nejčtenější

.