Zavřít reklamu

iPhone 6 Plus ikonaAko vieme, Apple tento rok predstavil svoj prvý phablet s názvom iPhone 6 Plus. Tento iPhone je síce oveľa väčší ako iPhone 5s, no je isté, že si nájde nejedného prívrženca, ktorému sa bude natoľko páčiť, že si ho jednoducho kúpi. Najviac radosti z tohto celého však bude mať samotný Apple, keďže jeho účty sa budú plniť financiami, nakoľko práve tento iPhone má na to, aby sa stal smartfónom roka. Na iPhone 6 Plus však nebude zarábať len Apple. Na svoje si prídu aj predajcovia a návrhári oblečenia, keďže bude asi potreba si po kúpe tohto zariadenia upgradovať nohavice na veľkosť vrecka s uhlopriečkou 5,5 palcov a viac. Tu sú teda spomínané dôvody prečo si vlastne tento iPhone kúpiť.

1. Väčší a lepší displej

Tim Cook pri predstavení tohto smartfónu akoby metaforicky podotkol, že Apple sa dal na cestu väčšieho pokroku v iPhone ako kedykoľvek pred tým. To musíme uznať za pravdu. Veď nový iPhone 6 Plus disponuje mamutím 5,5-palcovým displejom. Avšak nezmenila sa len veľkosť uhlopriečky, ale aj hustota pixelov, ktorá narástla na 401 PPI. Tento „Big Boy“ má o 183 percent viac pixelov ako iPhone 5s. Pre porovnanie je to, akoby ste nosili svoj veľký Full HD televízor vo svojom vrecku. Samozrejme, že je našťastie menší ako váš televízor, no displej má totožné rozlíšenie. Keď sa však nad tým zamyslíme, iPhone 6 Plus sa bude dať podobne ťažko uchopiť ako telka, keďže patrí k tým väčším 5,5-palcovým smartfónom. Avšak keď sa na tomto iPhone naplno ponoríte do sledovania filmu či hrania nejakej hry, razom je to najlepší iPhone, aký kedy bol.

2. Môže nahradiť váš iPad mini

Obrazovka iPadu mini je síce na sféru tabletov v kompaktnejších rozmeroch, no našťastie iPhone 6 Plus ponúka obrazovku predsa len o niečo menšiu. Veď rozdiel 2,4 palca je niečo, čo poteší. Apple sa rozhodol vyjsť v ústrety zákazníkom, ktorí nariekali nad žalostne malou uhlopriečkou iPhone 5s a hovorili o tom, že si na tomto telefóne nemôžu prečítať ráno najnovšie informácie bez toho, aby nemuseli zoomovať či škúliť. Preto sa dočkali nárastu o 1,5 palca. Čiže o veľkosť displeja, ktorú pred pár rokmi mala väčšina vtedajších TOP telefónov. Práve vďaka tomuto nárastu môže byť iPhone 6 Plus najlepšie zariadenia na čítanie veľmi dôležitých správ z doma a zahraničia od Apple vôbec.

iPhone 6 and iPad mini
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

3. Phablety sú na vzostupe

Apple sa síce oficiálne nevyjadril k tomu koľko týchto mamutích iPhone bude dostupných pri predobjednávkach, no informácie odhadujú, že by mala byť dostupnosť tohto zariadenia v prvých mesiacoch obmedzená. Ďalším problémom, kvôli čomu predstavil Apple tento pluskový iPhone je vzrastajúci dopyt po zariadeniach tohto druhu. Predaj 5,5 palcových smarfónov v súčastnosti dosahuje 175 miliónov kusov, avšak aj vďaka iPhone 6 Plus by sa do konca roku 2015 mohol dostať až na čiastku 318 miliónov predaných kusov. Za takto veľkými displejmi stojí hlavne móda a operačný systém Android (aj keď tieto veci nejdú ruka v ruke), ktorý už niekoľko rokov nazad začal nafukovať uhlopriečky a zatiaľ nevedno, či o pár rokov nebudeme pri uchu nosiť 32-palcové televízory.

iPhones-640x388
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

4. Výdrž batérie

Aby sme neboli len kritickí, treba uznať, že veľkosť, akú dosahuje iPhone 6 Plus, má niečo do seba. Zariadenie môže disponovať väčšou batériou, čo sa podpisuje pod jeho lepšiu výdrž. Tak ako Apple uvádza, výdrž nového väčšieho iPhone je o niekoľko hodín a v niektorých prípadoch aj desiatok hodín lepšia ako výdrž „malého“ 4,7-palcového iPhone 6. Apple užívatelia, ktorí sú už unavení z neustáleho dobíjania svojho miláčika, si tak môžu zadovážiť tento väčší kúsok techniky a ich výdrž možno presiahne aj jeden, ba dokonca možno až dva dni.

iPhone6plusbattery-640x504
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

5. OIS

OIS. Pre laikov možno len tri písmenká v abecede, no pre ľudí, ktorí radi fotografujú alebo vedia, čo sa deje v technologickom svete, to znamená niečo pozitívne. iPhone 6 Plus totiž ponúka optickú stabilizáciu obrazu, vďaka ktorej sa už nebudeme musieť stále snažiť o to, aby sa nám pri natáčaní alebo fotení netriasla ruka. Inovovaný fotoaparát je podľa niektorých odborníkov najlepšia hardvérová zmena, ktorú priniesol tento veľký iPhone.

iPhone 6 kamera6. Nové funkcie UI

Ďalšou vecou, ktorá by mala prinútiť zákazníkov ku kúpe nového iPhone 6 Plus, sú nové funkcie iOS. Predstava, že by sa dal takto veľký smartfón ovládať jednou rukou bez špeciálnych funkcií je vyvrátená. Apple preto musel prísť s niečim, čo už nejaký čas ponúka konkurencia. Novodobá logika totiž hovorí, že zväčšíme displej a potom ponúkneme funkciu, ktorá zmenší užívateľské prostredie tak, aby sa dalo ovládať jednou rukou. Táto logika asi presahuje hranice tej mojej, keďže ideálny displej pre používanie jednou rukou je štvorpalcový ale budiž, máme tu 4,7- a 5,5-palcové displeje so spomínanou funkciou. Ďalej sa môžeme tešiť na úplne nový landscape mód, ktorý vlastne už využíva iPad.

iPhone 6 Plus Landscape Homescreen
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

*Zdroj: Cult of Mac

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější