Zavřít reklamu

iCloud PrivacyBehom tohto víkendu sa viacero amerických celebrít dočkalo nemilého prekvapenia v podobe úniku intímnych fotiek na internet. Čo ale možno nepoteší Apple je, že neznámy hacker, ktorý sa o svoj úlovok podelil s ostatnými užívateľmi na kontroverznom fóre 4chan, získal fotografie zo služby iCloud Photo Stream a ako je už obecne známe, množstvo amerických celebrít využíva práve mobilné telefóny od Apple. Rovnako je známe ja to, že správy pochádzajúce od používateľov 4chanu je treba brať na ľahkú váhu, čo ale tentoraz neplatí.

Na pravdivosť fotografií totiž na internete poukázali viaceré celebrity vrátane Jennifer Lawrence či Kate Uptonovej, ktoré sa cez sociálne siete začali sťažovať na osobu, ktorá vstúpila do ich súkromia a zverejnila citlivé fotky na internete. Herečka Mary Winstead však svojou reakciou dokázala rozpútať vášnivé diskusie voči politike iCloudu a rozpútala diskusiu o tom, či Apple skutočne maže fotografie po tom, ako ich zmaže používateľ, alebo si ich zálohuje na „neviditeľné“ úložisko.

Winstead na svojom Twitteri totiž potvrdila, že nechápe, ako sa mohli jej fotografie dostať na internet, keď tieto fotografie zmazala už pred nejakým časom. Pretože sa ale na internete objavili videá a iCloud Photo Stream neukladá videá, objavila sa špekulácia, že mnohé celebrity využívali viaceré cloudové služby, než len iCloud. Súdiac podľa diskusií na kontroverznom fóre to tiež vyzerá, že celú situáciu začala sledovať FBI a monitoruje IP adresy užívateľov, ktorí zdieľajú uniknuté fotografie.

iCloud celebrity leak 4chan
*Zdroj: Mashable; Variety.com

Související články

Dnes nejčtenější

.