iStores.sk
iStores.sk

Recenze TomTom Runner Cardio: hodinky nejen pro ty, kteří to s běháním myslí vážně!

TomTom Runner CardioInteligentné hodinky sa začínajú objavovať na trhu čoraz viac a dnes už existuje množstvo výrobcov, ktorí chcú tento vznikajúci trh ovládnuť. Lenže existujú aj takí výrobcovia, ktorým nejde o trhový podiel ale o účelovosť produktu a preto sa na trh dostanú napríklad také hodinky, akými sú TomTom Runner Cardio. Jedná sa o hodinky, ktoré sú určené výhradne na šport a užívatelia to spoznajú veľmi jednoducho – nasvedčuje tomu nielen ich prívetivý dizajn, ale aj funkcie. Samozrejme, na funkciách sa podpísala aj dlhoročná história spoločnosti TomTom a skutočne spoznáte, že hodinky vyrobil výrobca GPS systémov.

Hodinky totiž okrem iného obsahujú GPS modul, ktorý sa zapne v momente, kedy užívateľ začne športovať. Jedná sa pritom o dáta, ktoré sa synchronizujú s vašim iOS zariadením a dopĺňajú tak informácie o vašej fyzickej aktivite mapou s vyznačenou trasou. GPS pochopiteľne nie je jediný modul, ktorý sa vo vnútri hodiniek nachádza a pri pohľade na ne si na spodnej časti všimnete senzor, ktorý je už celkom dobre známy užívateľom Samsung Gear 2. Snímač krvného tepu je totiž ďalším senzorom, ktorý je aktívny neustále pri fyzickej aktivite, vďaka čomu sa po cvičení dozviete, aký bol váš krvný tep pri cvičení. Tento senzor môžete uviesť do prevádzky aj bez nutnosti cvičiť, keďže v tomto prípade vám stačí, aby ste jednoducho prešli prstom do menu a v položke „Sensors“ si vybrali Heart Rate, ktorý vám začne okamžite monitorovať krvný tep.

TomTom Cardio Runner

V menu sa pohybujete s pomocou smerového tlačidla. Ovládanie je veľmi jednoduché a tomu napomáha skutočnosť, že máte k dispozícii len štyri tlačidlá, každé smerujúce do inej strany. To je pre športovcov pochopiteľne výhoda, keďže hodinky je tým pádom možné jednoducho ovládať aj počas behu a užívatelia sa nemusia zastavovať. Keď máte na obrazovke ciferník, stlačením tlačidla doľava zobrazíte informácie o zariadení, medzi ktoré patrí názov, verzia softvéru, úložisko a stav batérie – o ktorý sa teda skutočne nemusíte báť, keďže tieto hodinky nie sú žiadnymi žrútmi elektrickej energie. K tomu sa ale vrátim neskôr. Stlačením tlačidla doprava spustíte aktivity, kam patria režimy Beh a Bežiaci pás a rovnako tu nájdete aj stopky. Nakoniec sa môžete posunúť smerom nadol, kadiaľ sa dostanete do hlavného menu. Tu nájdete celkom obsiahle možnosti nastavenia, ktoré vám mimo iného umožnia nastaviť si budík, zmeniť čas a dátum, aktivovať režim Lietadlo, prenastaviť informácie o užívateľovi a ďalšie. Rovnako si tu môžete prenastaviť, v akých jednotkách sa majú zobrazovať údaje alebo či majú hodinky vibrovať pri ovládaní.

TomTom Cardio Runner

Okrem toho sa na hodinkách nachádza ešte jedno tlačítko, senzorové, hneď vedľa displeja. Toto tlačidlo slúži na zapnutie podsvietenia displeja na pár sekúnd. Hodinky totiž neobsahujú žiadny senzor okolitého osvetlenia a tak si musia užívatelia sami zapnúť podsvietenie v prípade, že to potrebujú. V záujme šetrenia batérie je svetlo dostačujúce na to, aby vedel užívateľ prečítať údaje na displeji v tme. Na šetrení batérie sa podieľa aj to, že hodinky disponujú 1,37″ čiernobielym displejom, vďaka čomu sú hodinky pri neaktivite schopné vydržať na jedno nabitie týždne, ale pri aktivite a zapnutom GPS približne 10 hodín. Výdrž batérie je tak naozaj ohromujúca, zvlášť keď si ju porovnáme s inými hodinkami, napríklad Samsung Gear Fit, ktoré tiež ponúkajú snímač krvného tepu a merajú fyzickú aktivitu. Je ale treba zdôrazniť, že Gear Fit je náramok, ktorý slúži aj ako doplnok pre telefón a tak je uňho treba počítať so slabšou výdržou batérie – aj keď je predávaný ako fitnes náramok. Keď hodinkám dôjde šťava, potom ich nasuniete na nabíjačku, ktorá pôsobí naozaj zaujímavo – je to totiž stojanček, vďaka ktorému fitnes hodinky postávajú na stole a neležia, čo je možné pokladať za taký estetický bonus.

TomTom MySports

TomTom dbá na to, aby ste mali svoje telo pri športovaní čo najviac odľahčené a preto fungujú jeho hodinky aj samostatne, bez toho aby ste museli so sebou všade brať svoj iPhone. O problémy s pamäťou sa nemusíte báť, hodinky majú totiž vstavané úložisko, aj keď nie veľké, ktoré slúži na uchovávanie nastavení a meraní vašich fyzických aktivít. Tie môžete potom pomocou Bluetooth synchronizovať so svojim iOS zariadením za predpokladu, že na ňom máte nainštalovanú TomTom MySports aplikáciu. Zaujímavé je, ako funguje spojenie hodiniek s iOS. Narozdiel od iného príslušenstva, ktoré pripojíte tak, že otvoríte Nastavenia, zapnete Bluetooth a kliknete na dané zariadenie, tu stačí mať jednoducho zapnutý Bluetooth a zapnúť aplikáciu, ktorá si už hodinky nájde sama.

TomTom Cardio Runner

Aplikácia vás následne prekvapí prehľadným prostredím, ktoré ponúka prehľad nad všetkými informáciami o vašich cvičeniach. Nechýba tu ani zobrazenie zabehnutej trasy na mape, ktorá bola stopovaná pomocou GPS, vďaka čomu máte prehľad nad tým, kam vás vaše tenisky zaviedli. A ako bonus, ktorý rozhodne poteší, v aplikácii uvidíte informácie o zmenách nadmorskej výšky počas športovania a vďaka snímaču krvného tepu aj detaily o vašom krvnom tepe. Čo už ale poteší menej, je to, že na používanie aplikácie MySports potrebujete mať aspoň iPhone 4S s iOS 6.0, no a keď ho nemáte, potom tento problém vyrieši iPad alebo počítač, ku ktorému pripojíte hodinky s pomocou USB.

Trasy určite upútajú pozornosť a keď vám nejaká trasa príde zaujímavá, potom je možné, že dostanete chuť si ju znovu zopakovať. Práve preto sa pri každom jednom meraní, ktoré bolo zosynchronizované s iOS aplikáciou, nachádza tlačítko Race This, vďaka ktorému môžete z danej trasy vytvoriť závod. Ten si potom môžete kedykoľvek aktivovať v menu hodiniek, v sekcii Run napravo od hlavnej obrazovky, kde sa nachádzajú aj mnohé ďalšie možnosti. Po zapnutí behu sa automaticky zapne snímač krvného tepu, ktorý ponúka veľkú výhodu, keďže bežci stratia potrebu zaobstarať si športový pás, ktorý, priznajme si, aj tak nie je zrovna najpohodlnejší a aj tak sa časom opotrebuje. Zároveň sa zapne GPS, ktoré začne bežca navigovať po zvolenej trase prakticky hneď po tom, ako sa skontaktuje s družicou – a vďaka rozhraniu QuickGPSfix, ktoré je spustené na pozadí, sa hodinky pripoja ešte rýchlejšie.

TomTom Cardio Runner

Softvér hodiniek ďalej ponúka možnosť stanoviť si určitý ciel, ktorý chcete dokončiť. Patrí sem dĺžka trate, čas behania a nakoniec aj to, koľko chcete spáliť kalórií. Ak vás nebaví behať z bodu A do bodu B, potom si môžete nastaviť behanie na kolá, kde sa dáva GPS opäť do pozoru a na základe vašej trasy potom vie porovnať, v ktorom kole sa vám darilo lepšie. Nakoniec je tu aj zmieňovaný režim Závod, ktorý ponúka aj zopár prednastavených „závodov“.

TomTom Multi-Sport Cardio

Ako som už spomínal vyššie, do predaja sa okrem TomTom Runner Cardio dostal aj model TomTom Multi-Sport, ktorý je o niečo drahší. Tento model síce zvonka vyzerá rovnako ako Runner, ale je určený na širšie spektrum aktivít a je vhodný pre triatlonistov. Podľa slov spoločnosti bol tento model obohatený o vodotesnosť do hĺbky 5 barov, vďaka čomu sú vhodné na povrchové plávanie. Vrámci triatlonistického zamerania tu nechýba ani meranie cyklistickej aktivity, k čomu patrí aj držiak na bicykel, ktorý je dostupný k týmto hodinkám. K dispozícii je v dvoch verziách, pričom drahšia je obohatená o snímač rýchlosti a kadencie a výškomer.

TomTom Cardio Runner

Leitz
Vstoupit do diskuze (7)

Diskuze

  ,,Podľa slov spoločnosti bol tento model obohatený o vodotesnosť do hĺbky 50 metrov, vďaka čomu je s ním možné skákať do vody bez obáv, že by sa elektronika na vašom zápästí poškodila,,

  Water resistant 50M (5 TAM)
  S hodinkami s označením 50M se můžete koupat a hodinky jsou schopny těsnit do hloubky 0,5 metru, což je plně dostačující pro surfaře, plavce … zkrátka pro povrchové koupání.

  Predpokladal jsem, ze snad vsechny hodinky s 5 barama / 50M jsou urceny maximalne pro sprchovani a ne koupani. Po skonceni zaruky bych mel strach se s takovyma hodinkama koupat.

  Jak moc musi byt hodinky na ruce utazene VS klasicke hodinky aby to 100% merilo tepovou frekvenci bez vynechani (chybovych der).

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Další články

Jak to chodí v Apple Storech? 3 bývalí zaměstnanci prozradili své nejkurióznější příhody
9 produktů, u kterých neuvěříte, že je vyrobil Apple
Řídicí jednotka médií Tesly S a X se dočká díky softwarové aktualizaci výrazného zrychlení
facebook-icon
Facebook odkládá kvůli aféře s únikem dat představení vlastního chytrého reproduktoru
Google se snaží předehnat Apple. Jen pár hodin před představením nového ePadu ukázal vlastní tablet určený studentům
facebook-icon
Aplikace Facebook pro Android sbírá data o volání a zprávách uživatelů
Elon Musk si mne ruce. Další významná kurýrní společnost začne využívat jeho elektrokamiony
foxconn-icon
Foxconn koupil populárního výrobce příslušenství Belkin
Vylepšete svou chytrou domácnost s těmito doplňky od Koogeek
Příběh o tom, jak vznikaly nejikoničtější zvuky jablečných produktů
Zábava na celé odpoledne aneb jak se mění tělo a displej iPhonu 6 Plus
Prohlédněte si ty nejzajímavější produkty od Applu, o jejichž existenci jste neměli ani tušení
Byla to výzva, říká herec Joshua Leonard o filmu Unsane natočeném na iPhone
Kampaň #deletefacebook nabírá na síle. Elon Musk smazal vlastní účet i profily Tesly a SpaceX
S tímto chytrým zámkem bude váš majetek vždy v bezpečí
Outdoorové kamery GoPro nyní seženete na Alze za super cenu
Bývalý zaměstnanec Applu potvrdil, že Google poskytuje údaje o lokaci uživatelů policii
Dívce vybuchl při telefonátu smartphone, ta svým zraněním nakonec podlehla