Letem světem Applem - Apple, iPhone

iStores.skDatum: 13.8.2014 Vydal: Jaromír Miko Kategorie: Ekonomie společnosti Apple, iPad, iPhone/iPod, Ostatní, Vše o Apple Komentářů: 0

apple-akcieAnalytická spoločnosť Good Technology sa pozrela na to, ako sa darí jednotlivým mobilným platformám v korporátnej sfére a odhalila, že iOS je aj naďalej preferovanou platformou v podnikoch. Podiel operačného systému v podnikoch však klesol o 5% oproti predošlému štvrťroku, pričom tieto percentá si pripočítal Google Android. Jeho podiel sa tak zvýšil z 27 na 32 percent, zatiaľ čo podiel iOS klesol zo 72% na 67%, čiže na rovné dve tretiny. Ak ide o tablety, potom je víťaz jasný – iPad využíva až 90% podnikov, zatiaľ čo tablety s Androidom len 10%.

Svoj podiel si však bez akejkoľvek zmeny udržal Windows Phone, ktorý má v podnikateľskej sfére podiel len 1%. Windows Phone je tak vo sfére podnikateľských smartfónov naďalej irelevantnou platformou, ktorá si nachádza viac užívateľov skôr u spotrebiteľov, než u firiem. Tabuľka však nie je celkom kompletná, keďže sa v nej nenachádzajú dáta o Blackberry. Problémom Blackberry je však to, že spoločnosť využíva svoje vlastné servery a Good Technology tak nemôže vidieť aktívne zariadenia. Aké aplikácie využívajú podnikatelia na svojich telefónoch najčastejšie? Najpopulárnejšie sú aplikácie na úpravu dokumentov, ako napríklad Office Mobile, potom sú to IM aplikácie a nakoniec aplikácie vyrobené na zákazku.

Good Technology enterprise smartphone share q2 2014

Good Technology tablet enterprise share q2 2014*Zdroj:Reklama.
Chcete komentovat tento článek?

Přihlásit se » Registrovat se »

Další články


Reklama

reklama quikset
Reklama

Reklama

Reklama

reklama qnap
Reklama

Reklama

iPouzdro kryt na iPhone
Reklama

iStores.sk
Reklama

reklama mzone
Reklama