Přehrávejte MKV na iOS jednoduše a rychle!

VLC for iOS ikonaPriznajme si narovinu – nie vždy, keď sa nám do rúk dostane nový film a chceme ho prehrávať na iPhone/iPade, môžeme tak učiniť. Problém je v tom, že iOS zariadenia natívne nepodporujú formáty MKV, MPEG alebo AVI a užívatelia sú jednoducho nútení konvertovať filmy do formátu MP4, čo už zaberie pár hodín, obzvlášť keď si človek chce človek do svojho iPadu hodiť film vo Full HD. Práve vtedy dostáva svoje opodstatnenie prehrávač VLC, ktorý už nie je dostupný len na PC a na Macu, ale aj na iOS.

VLC pre iOS má navyše svoj vlastný súborový systém a tak si môžu užívatelia skopírovať filmy do iOS zariadenia bez toho, aby k tomu museli použiť iTunes. Stačí jednoducho presunúť súbory bezdrôtovo cez internetový prehliadač. Veľkou výhodou je už len to, že práve vďaka prítomnosti VLC na všetkých systémoch je možné pokojne kopírovať MKV súbory aj z Linuxu, kde iTunes nie je oficiálne dostupný. A čo poteší ešte viac, je kompatibilita VLC s cloudovými službami ako Dropbox a Google Drive, vďaka čomu filmy ani nemusia byť uložené na počítači užívateľa – ak napríklad používa Chromebook.

Základnou podmienkou pre úspešné kopírovanie videosúborov z počítača do iOS zariadenia je, aby mali užívatelia na svojom iOS zariadení nainštalovaný prehrávač VLC. Aplikácia je dostupná úplne zadarmo a je kompatibilná so všetkými zariadeniami s iOS 6.1 alebo novším. Ďalšou podmienkou je, aby bol PC a iOS zariadenie pripojené na rovnakú WiFi sieť. Keď ste splnili tieto podmienky, potom sa môžete pustiť ďalej:

 1. Otvorte VLC aplikáciu
 2. Kliknite na kužel v ľavom hornom rohu obrazovky
 3. Nájdite a zapnite položku WiFi Upload
 4. Poznamenajte si IP adresu, ktorá sa zobrazí na obrazovke
 5. Otvorte webový prehliadač na počítači a zadajte doň uvedenú IP adresu
 6. Sem následne presuňte súbory, ktoré chcete presunúť do iOS zariadenia, prípadne ich vyberte manuálne stlačením tlačítka „+“ na obrazovke
 7. Filmy budú teraz dostupné v zariadení a môžete nájsť tak, že kliknete na kužel a v menu na položku „All Files“

WiFi Upload iOSVLC WiFi Upload PC

|
11
Leitz

Diskuze

  Heh nahrávat si na iOS zařízení .mkv filmy které mají obvykle několik giga je dost odvážné. Doporučuji spíš streamovat, na což není VLC úplně vhodný (umí jen FTP a UPnP). Doporučuji nPlayer který umí FTP/SFTP/WebDAV/SMB/CIFS/UPnP/DLNA a další (má podle mě i lepší UI a UX). Na mac pak pro video Movist.

  Reagovat

  asusss: Goodplayer bol niekdy vyborny prehravac, tiez som ho zakupil ale ked zrusili podporu niektorych zvukovych formatov kvoli licenciam, tak odvtedy je pre mna nepouzitelny.

  Reagovat

  MKV si radši převedu do MP4 a přehrávače nemusím řešit 🙂 . Převod je rychlejší než samotné kopírování do iPadu :). AVI ani nestahuju a ani bych nepřeváděl, bylo by to na dlouho.

  Reagovat

  Wi-fi upload jim teda nějak moc nefunguje 2pokusy a výsledek pokaždé na konci chyba, streamovat na Apple TV z uzamčeného iPadu to taky neumí a co se týká přehrávání v domácí síti tak šla jen hudba, filmy ne. Pro mě nepoužitelné.

  Reagovat

  Myslim, ze i ve videu je treba prejit od „winampu“ k „itunes“

  Nemuzu si vynachvalit PLEX.. stahne vsechny tapety, informace k filmum serialum, je to pekne prostredi ve stylu apple TV

  k tomu je i aplikace na ios na streaming

  http://www.plex.tv

  Reagovat

  Skrytá reklama?? Pokud ne, tak mě udivuje váš výběr snad toho nejhloupějšiho přehrávače a vaše chvalozpěvy.

  Snad každý přehrávač umí vytvořit ftp/web server a obejít tím iTunes. Navíc tento způsob uploadu není závislý na OS.

  Pokud má VLC licenci na DTS, měl být tento oslavný článek založen na této skutečnosti. Pokud nemá, je článek zcela zbytečný. Ověřovat to za vás nebudu.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz