Zavřít reklamu

VLC for iOS ikonaPriznajme si narovinu – nie vždy, keď sa nám do rúk dostane nový film a chceme ho prehrávať na iPhone/iPade, môžeme tak učiniť. Problém je v tom, že iOS zariadenia natívne nepodporujú formáty MKV, MPEG alebo AVI a užívatelia sú jednoducho nútení konvertovať filmy do formátu MP4, čo už zaberie pár hodín, obzvlášť keď si človek chce človek do svojho iPadu hodiť film vo Full HD. Práve vtedy dostáva svoje opodstatnenie prehrávač VLC, ktorý už nie je dostupný len na PC a na Macu, ale aj na iOS.

VLC pre iOS má navyše svoj vlastný súborový systém a tak si môžu užívatelia skopírovať filmy do iOS zariadenia bez toho, aby k tomu museli použiť iTunes. Stačí jednoducho presunúť súbory bezdrôtovo cez internetový prehliadač. Veľkou výhodou je už len to, že práve vďaka prítomnosti VLC na všetkých systémoch je možné pokojne kopírovať MKV súbory aj z Linuxu, kde iTunes nie je oficiálne dostupný. A čo poteší ešte viac, je kompatibilita VLC s cloudovými službami ako Dropbox a Google Drive, vďaka čomu filmy ani nemusia byť uložené na počítači užívateľa – ak napríklad používa Chromebook.

Základnou podmienkou pre úspešné kopírovanie videosúborov z počítača do iOS zariadenia je, aby mali užívatelia na svojom iOS zariadení nainštalovaný prehrávač VLC. Aplikácia je dostupná úplne zadarmo a je kompatibilná so všetkými zariadeniami s iOS 6.1 alebo novším. Ďalšou podmienkou je, aby bol PC a iOS zariadenie pripojené na rovnakú WiFi sieť. Keď ste splnili tieto podmienky, potom sa môžete pustiť ďalej:

  1. Otvorte VLC aplikáciu
  2. Kliknite na kužel v ľavom hornom rohu obrazovky
  3. Nájdite a zapnite položku WiFi Upload
  4. Poznamenajte si IP adresu, ktorá sa zobrazí na obrazovke
  5. Otvorte webový prehliadač na počítači a zadajte doň uvedenú IP adresu
  6. Sem následne presuňte súbory, ktoré chcete presunúť do iOS zariadenia, prípadne ich vyberte manuálne stlačením tlačítka „+“ na obrazovke
  7. Filmy budú teraz dostupné v zariadení a môžete nájsť tak, že kliknete na kužel a v menu na položku „All Files“

WiFi Upload iOS

VLC WiFi Upload PC
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější