iOS 8 beta 4 prináša funkciu EU Internet

iOS 8 iconS vydaním nového iOS 8 beta 4 Apple potvrdil, že nemyslí len na užívateľov v USA ale hodnotu preňho majú aj zákazníci v Európe, ktorí využívajú iPhone na prehliadanie internetu a pritom cestujú po Európskej únii. Práve pre takých užívateľov prináša nový iOS 8 funkciu EU Internet, ktorá obmedzí internet v zahraničí len na prenos dát cez internet a na používanie osobného hotspotu. Jedná sa tak o jednu z mála noviniek, ktoré sa týkajú špecificky užívateľov Európskej únie a nie užívateľov z celého sveta.

Okrem toho však iOS 8 beta 4 priniesla niekoľko ďalších zmien a tiež novú aplikáciu Tips, o ktorej sa špekulovalo už pred predstavením systému. Či to isté platí aj v prípade ostatných dvoch aplikácií, TextEdit a Preview, uvidíme až v budúcich mesiacoch. Užívatelia iOS 8, ktorí žijú na Slovensku alebo v Českej Republike, tiež budú môcť využívať funkciu Voice Dictation, ktorá je po novom dostupná aj v našich krajinách a funguje bez problémov.

iOS 8 beta 4 EU internet

Leitz
Vstoupit do diskuze (9)

Diskuze

  Ani ja tomu nerozumiem. Kade inde ako cez internet by mi mi mal internet ist?

  Stavim sa, ze ani autor tomu nerozumie. Iba opisal text z nastavenia tel./obrazku.

  Reagovat

  Nebojte sa. Netusi to ani autor, inak by neopisal to iste ako vidime na obrazku 🙂

  Osobne si myslim, ze Apple rata so zjednotenim cien roamingu a domacich dat, takze v EU vam to data pusti, ale ked opustite EU, tak ich nepusti.

  Reagovat

  Kdyby se místo „…data přes internet a…“ použilo „…data přes Safari a …“, tak by mi to i trochu smysl dávalo – došlo by k zablokování všech skrytých připojení na pozadí (push). Připojení (a placení) by probíhalo přesně pod dohledem uživatele.

  (Osobně bych to ocenil. Takovej Navigon žere v roamingu data taky a v zahraničí pro mě úplně zbytečně)

  Reagovat

  Spíš bych řekl, že funkce povolí internet i v EU (tzn. když má člověk zaplacený mobilní roaming jen pro zonu 1, tedy EU, tak mu internet bude fungovat, jakmile se vsak prepne mimo EU, napr, Svycarsko, tak se mu internet vypne)

  Reagovat

  Včera som bol na Morave a keďže mám aj O2 kartu, kde v roamingu v ČR platím úplne rovnako ako v SR, tak som ju zobral.
  Musel som však zapnúť „Dátový roaming“, ktorý mám vždy vypnutý. Bol som oficiálne v roamingu napriek tomu, že som využíval dátový balíček ako doma.

  Tu by sa práve hodila funkcia, kde by OS rozpoznal (podľa informácií od operátorov), kedy som v drahom roamingu, a kedy v roamingu za domáce ceny. Predpokladám totiž, že s podobnými vyhodami neostane O2 SK sám.

  Druhá, nepochopiteľná vec je, že už v iOS pre iPhone 5 a 5S nie je voľba „Zapnúť 3G“. Ak totiž často cestujem a prechádzam úsekmi, ktoré sú slabo pokryté, 3G často vypadáva a je vhodnejšie ho vypnúť. To sa však u modelov 5 a 5S nedá. Dosť blbá vec.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz