iStores.sk
iStores.sk

Apple: aplikace Photos nabídne instalaci pluginů třetích stran a profesionální funkce na úrovni Aperture

čphotosMinulý týden Apple oznámil, že již nebude nadále vyvíjet profesionální fotografický software Aperture a nahradí jej aplikací Photos, kterou poprvé předstail na letošním WWDC. To vyvolalo vlnu nevole mezi profesionálními uživateli, ale zároveň také vlnu radosti mezi společnostmi Adobe a Corel, které toho okamžitě využily pro své promo. Nyní se serveru ArsTechnica podařilo získat oficiální vyjádření mluvčího společnosti Apple, který uvedl, že některé profesionální funkce bude obsahovat právě aplikace Photos.

Když se jej redaktoři zeptali, co mohou lidé očekávat od nové aplikace Photos, zástupce společnosti Apple uvedl, že Apple má plány vybavit aplikaci Photos funkcemi na profesionální úrovni, jako je vyhledávání obrázků, střih, efekty a co je nejzajímavější, uvedl také, že do aplikace bude možné nainstalovat pluginy třetích stran. Některé z těchto funkcí pro úpravu jsou již vidět na oficiální fotografii aplikace Photos. Uživatelé Aperture zároveň budou mít možnost přesunout své knihovny do nové aplikace Photos, která bude dostupná začátkem příštího roku.

newphotos


Leitz
Vstoupit do diskuze (6)

Diskuze

  Budou nějak zvýhodněni zákazníci co si Aperture zakoupili ? Protože tato app bude nejspíše zdarma. Netuší někdo ?
  PS: Jen mě to zajímá, kdyby někdo věděl. Ne že bych někomu nepřál aby tuto app neměl nebo něco takového. Díky

  Pravděpodobně od Apple dostanou poukaz k renomovaným partenrům vydávajícím pluginy… kdo ví 🙂

  Takže když to sečteme, tak to možná bude větší krok vpřed než čekat jen na Apple aby vyvíjel.
  Pokud jsem zaregistroval nebude to jediná app kde Apple udělá kostru a dá prostor dalším aby to nabalovali.
  Myslím že je to dobrá strategie.
  Palec nahoru !

  souhlasím s Danduli 🙂 Pokud to bude appka na úrovni zvládající alespoň základní profi funkce bude to super, s těmi nádstavbama souhlasím, je to dobrý nápad a další krok k větší otevřenosti Applu 🙂

  Bez 100% zpetne kompatibility s Aperture je to porad jenom facka dosavadnim uzivatelum. Pokud Photos dokazi prevezt stavajici knihovny vcetne editaci a vyrenderuji RAW stejne jako Aperture, tak se tesim na nove funkce.

  Mělo by fungovat sdílení knihovny přes iCloud. Pokud bude fungovat převedení knihoven z iPhoto bude fungovat to samé i s Aperture, s těmi formáty nevím, ale doufám v to samé 🙂

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Další články