Zavřít reklamu

Skype je nejoblíbenějším VoIP komunikačním nástrojem současnosti a zatím to vypadá tak, že jeho sláva na rozdíl od ICQ a podobných „kecálků“, hned tak nepomine. Co se však týká iOS verze Skype, ta nepřinesla již řadu měsíců, respektive let nic příliš nového nebo revolučního. To se však má již velice brzy změnit a společnost Microsoft, která Skype vlastní, dnes představila zcela přepracovaný Skype pro iPhone a iPod touch. Nová verze nese označení Skype 5.0 a uvolněna bude podle Microsoftu příští týden. Jedná se však pouze o verzi pro iPhone a iPod touch, Skype má totiž pro iPad samostatnou verzi aplikace, o jejíž aktualizaci prozatím žádná slova ze strany Microsoftu nevzešla.

Hlavní novinkou je nový plochý flat design, který je čistý a snadný na ovládání. Rozehraje nyní příjemnější, nabízí velká barevná tlačítka a umožňuje rychlejší navigaci než aktuální verze. Díky nové aplikaci mohou uživatelé přecházet plynule mezi seznamem kontaktů, nedávno použitými kontakty a oblíbenými kontakty. V dolní části aplikace jsou rychlá akční tlačítka pro přepnutí na číselník a otevření seznamu chatů. Rozhraní je velice podobné tomu, které je k dispozici pro Windows Phone a Android, ovšem stále je z něj patrné, že se pohybujete v prostředí iOS aplikace.

skype_5-0_iphone_people
skype_5-0_iphone_chat

Použitá pásma a možnosti scrollování uvnitř chatovacích oken jsou výrazně lepší oproti stávající aplikaci Skype pro iPhone. Nová aplikace má navíc in-app oznamovací bannery, které vám okamžitě ukážou nové zprávy. Díky tomu se můžete podívat do nového chatu bez toho, aniž byste opustili ten aktuální, což umožní rychle přepínání mezi více konverzacemi. Ve spodní části každého okna chatu je několik tlačítek pro okamžité uskutečnění hovoru, videohovoru a dalších možností. Microsoft dokonce srovnává plynulost Skype s plynulostí nativní aplikace zpráv pro iOS.

Pomocí nových možností máte okamžitě přístup k vytvoření skupinových chatů, psát offline zprávy, které se automaticky odešlou v momentě, kdy jste online. Skype nyní umožňuje rychlejší, jednodušší a zejména přehlednější komunikaci, ve které nejsou již meze omezeny na to, že používáte iOS aplikaci, ale na to, co umí samotný Skype. Vše co je dostupné v klasickém Skype je nyní dostupné také na Skype pro iOS. Důležité je, že když používáte více zařízení, aplikace se synchronizuje a pokud si na telefonu přečtete zprávu, na iPadu nebo počítači ji okamžitě uvidíte jako přečtenou, což bylo v současné době docela problematické.

Související články

Dnes nejčtenější

.