Zavřít reklamu

Apple včera ako jednu zo súčastí iOS 8 predstavil možnosť inštalovať dodatočné klávesnice, teda pootvoril systém vývojárom a umožnil im robiť to, čo môžu robiť na Androide už niekoľko rokov. No tým, že Apple oznámil funkciu, to nekončí a prví výrobcovia už stihli oznámiť, že pracujú na svojich vlastných, oficiálnych QWERTY klávesniciach pre operačný systém iOS 8. Hneď na úvod to je spoločnosť Swype, ktorá je známa tým, že Apple s ňou údajne už v minulosti jednal a ich spolupráca sa mohla vyvinúť práv v možnosť inštalovať dodatočné klávesnice do iPhone.

Do ponuky klávesníc by sa mala dostať aj klávesnica Fleksy, ktorú doteraz využíval len vývojár Marcel Fernandes, ktorému jeho výtvor zaistil miesto v Guinnessovej knihe svetových rekordov za najrýchlejšie písanie správa na dotykovom telefóne. Fleksy sa už ale tento rok dostane do obchodu App Store pre iOS 8. Po boku Fleksy sa však v ponuke objaví Swype, ktorá je najobľúbenejšou dodatočnou klávesnicou na telefónoch s Androidom a dokonca ju čoraz viac výrobcov telefónov inštaluje do svojich telefónov. Do tretice sa tu nachádza klávesnica SwiftKey, ktorú si za štyri roky existencie nainštalovalo viac ako 200 miliónov užívateľov Androidu z celého sveta.

Nakoniec je ale otázkou, prečo Apple umožnil vývojárom vyvíjať vlastné klávesnice pre iOS, keď sa táto funkcia doteraz nachádzala len na zariadeniach s otvorenou platformou Android a Apple kritizoval otvorenosť Androidu ako jeden z hlavných dôvodov, prečo je systém roztrieštený. Možným vysvetlením je nielen to, že Apple chce upútať pozornosť súčasných užívateľov Androidu, ktorí si podľa Tima Cooka „kúpili Android – omylom“, ale tiež špekulácie, že Apple pripravuje väčší iPhone. V súčasnosti sú klávesnice rozšírené práve na Androidoch, ktoré majú väčší displej než iPhone. A taktiež sa ukazuje, že väčší iPhone bude mať popularitu skôr medzi aktuálnymi užívateľmi Androidu a tak Apple chcel pridať funkciu len v záujme toho, aby užívatelia mali menej problémov pri prechode na inú platformu.

iOS 8 Swype
*Zdroj: PhoneArena

Související články

Dnes nejčtenější

.