Zavřít reklamu

Spoločnosť Apple práve na svojom každoročnom developerskom keynote WWDC predstavila úplne novú verziu systému iOS 8. Systém bude priamym nasledovníkom iOS 7, ktorý pred rokom prešiel radikálnou zmenou dizajnu. Ako je to už u Apple zvykom aj nový iOS 8 prináša veľa nových vecí a niekoľko grafických zmien oproti siedmej generácii tohto najprepracovanejšieho operačného systému na svete. Poďme sa teraz v rýchlosti pozrieť na jeho nejlepšie novinky. Kompletný prehľad noviniek a zmien vám prinesieme už čoskoro.

Tim Cook práve hovorí o to, že Apple predal 100 miliónov iPodov, 200 miliónov iPadov a viac ako 500 miliónov iPhone. Vidíme že Apple má viac ako 130 miliónov nových užívateľov. Čísla iOS sú závratné. Až 89% trhu využíva práve iOS 7 zatiaľ čo na Android trhu využíva najnovší Android len 9% zariadení. Dnes sa dočkáme pokračovania knihy iOS. Kniha sa otvára na kapitole 8.

Na pódium sa vracia Craig. Začína opisovať nový iOS 8. Ako sa predpokladalo Notifikačné centrum obsahuje už len dve karty. Na zamknutej obraovke smiete jednoducho priať alebo odmietnuť akékoľvek hlásenie. Zostávame pri notifikáciách. Vidíme vylepšený multitasking, ktorý umožňuje vidieť presne s kým si momentálne píšete, či už SMS alebo Mail. A taktiež aj aplikácia Mail dostala nové funkcie. Celá je prepojená s iCloud Drive a umožňuje robiť viaceré možnosti s mailami. Umožňuje mať naraz otvorené viaceré maily pri ktorých si môžete prepínať a kopírovať ich obsah. Spotlight dostáva taktiež nové funkcie podobne ako v OS X. Safari dostalo znovu plochý dizajn, ktorý je veľmi zaujímavý. QuickType. Ďalšia novinka., ktorá umožňuje rovnaké funkcie aké poznáme z androidu. Apokiaľ chceme nejaké slovo napísať rýchlo zobrazujú sa nám možnosti priamo pod písanou správou. Táto funkcie však nebude dostupná pre slovenský ani český jazyk.

iOS8

V správach budeme môcť po novom tvoriť skupinové konverzácie. Každá bublina v konverzácii bude označená časom a menom odosielateľa. V ejto aplikácii budeme môcť po novom vidieť kde sa nachádzajú naši priatelia s ktorými si práve píšeme. Taktiež si v nej budeme môcť jednoducho zaúínať režim Nerušiť pre jednotlivé konverzácie. Budeme mať jednoduchý náhľad na všetky fotografie, ktoré sa v danej konverzácii odoslali. Taktiež je tu funkcia posielanie hlasových správ. Zaujímavá prezentácia pomocou Selfie videa kde Craig skoro prišiel o vlasy. Hlasovú správu si budete môcť prehrať priamo na akejkoľvek otvorenej aplikácii a rovnako na ňu aj odpovedať.

iOS 8 iphone 5s

Enterprise. 98% FOrtune 500 využiva iOS zariadenia. Prináša vám ochranu heslom pre včetky typy dokumentov aké máte vo svojom zariadení. A je to tu Health! Aplikácia dostala plochý dizajn. Bude v nej súhrn veštkých aplikácií týkajúcich sa zrdavia, ktoré máte nainštalovené vo svojom zariadení. Myslím že v budúcnosti a k tejto aplikácii určite dočkáme zaujímevého hardvéru. Takže nie Healthbook ale Health. Family Sharing. Pomocou tejto služby budete môcť zdieľať s celou svojou rodinou svoje dokumenty, kalendáre, aplikácie, hudbu, videá a všetko čo máte v iOS zariadení. Je to obmedzené na 6 členov rodiny, ktorý využívajú spoločnú kreditnú kartu. Taktiež vám bude zasielať hlásenia o platbách za aplikácie.

Fotky. V novej aplikácii budete môcť hľadať jednotlivé fotografie podľa krajiny a miesta kde boli vyfotené alebo si jednoducho vytvoríte zložku s vlastným názvom v ktorej budú fotografie uložené. Taktiež vám ponúka nový spôsob úpravy fotografií. Budete sa môcť pohrať s expozíciou, nasvetlením a farbami. Taktiež aj tiene sa budú dať ľahro upravovať. Fotky oznašené ako vaše obľúbené budú prenesené na všetky vaše zariadenia tak ako si ich upravíte. A znovu sa dostávame k aplikácii fotky no tentokrát na Macu. Vidíme úplne novú aplikáciu, ktorá umožňuje rovnako ako v iOS rýchlu úpravu fotiek v štýle iPhoto. Teraz sa všetky vaše fotky v pôvodných rozlíšeniach a formátoch budú zdielať s iCloud, ktorý dostane nové príplatkové verzie. 5GB zdarma, 20GB za 99 centov mesašne, 200gb za 3.99 dolára mesačne. Vidíme tu bohatú podporu Číny. Lunárny kalendár, navigácia a mnoho ďalších.

iOS 8 features

Siri dostala nové funkcie a taktiež 22 nových doktovacích jazykov. Tim Cook nám hovorí, že v súčasnosti je dostupných 1,2 milióna aplikácií v App Store. 300 miliónov ľudí navštívi App Store každý mesiac. 75 miliárd aplikácií bolo doposiaľ stiahnutých z App Store. Ďalej znovu vidíme ako nám Craig prezentuje nové filtre, ktorými možno upravovať fotografie. Nové možnosti používanie notifikačného centra, ktoré vám umožnia si ho upravovať podľa vašej potreby. iOS 8 umožňuje preklad stránok pomocou Bing translátora tak ako to poznáme z počítačov. A znovu ďalšia novinka pre klávesnice. Po novom budeme môcť používať Swipe mód na klávesnici pomocou, kotrého sa bude dať rýchlejšie písať.

Apple práve uviedol nový programovací jazyk Swift. Tneto jazyk umožní tvoriť zložité úlohy omnoho rýchlejšie a jednoduchšie ako Objective-C. Tento jazyk Vám hneď počas programovania ukáže ako váš program vyzerá a ako v ňom vyzerajú jdenotlivé obrazce a komponenty. Vyzerá to tak že noviniek pre iOS a OS X je viac ako sa dalo očakávať. Beta verzia iOS 8 je dostupná od dnes pre zariadenia iPhone 4S a vyššie, iPad 2 a vyššie a iPad mini a vyššie.

iOS 8 home screen

Související články

Dnes nejčtenější

.