Apple vs. Samsung: Apple má strach o podíl iPhonu kvůli levnějším a větším telefonům

apple-vs-samsung1Znie to celkom prekvapivo, no marketingové oddelenie Applu sa skutočne bojí o pokles predaja iPhone. Telefón, ktorý tvorí 50% všetkých tržieb spoločnosti Apple, čelí dvom vážnym hrozbám, ktoré má na svedomí Android. Súdne dokumenty z najnovšieho sporu medzi Apple a Samsungom odhalili, že Apple sa skutočne bojí o predaje svojho iPhone, keďže konkurencia predáva telefóny s väčšími displejmi a získava tak veľké množstvo užívateľov, ale zároveň predáva aj také zariadenia, ktoré sa predávajú za menej ako 300 dolárov.

Marketingové oddelenie odhalilo, že v súčasnosti sa o najväčší nárast tržieb na poli smartfónov starajú predovšetkým telefóny s väčšou uhlopriečkou a lacné zariadenia, ktoré ponúkajú postačujúci výkon, avšak za atraktívnejšiu cenu. Práve tento cieľ mal podľa mnohých splniť iPhone 5c, ten sa však nakoniec začal predávať za 549 dolárov alebo za 600€ v Európe. Je tak možné, že Apple obnoví svoje plány z minulosti a v snahe o uchránenie svojho trhového podielu predstaví skutočne lacný telefón, ktorý sa bude predávať v nižšej cenovej kategórii. Naopak na trhu telefónov s cenou vyššou, než 300 dolárov, by mal Apple tento rok predstaviť iPhone 6 v dvoch veľkostiach. Jeden model ponúkne 4.7-palcový displej, zatiaľ čo druhý ponúkne 5.5-palcový displej.

Marketingové oddelenie Applu, vedené Philom Schillerom, malo mimo iného obavy aj z marketingových stratégií konkurencie. Samsung totiž uverejnil niekoľko reklám, ktoré porovnávali jeho zariadenia s telefónmi iPhone a poukazovali na to, že Samsung Galaxy S4 je možné ovládať aj gestami nad obrazovkou alebo že ponúka fotoaparát s vyšším rozlíšením. Reklamy, v ktorých sa Samsung porovnával s Apple, dokonca doviedli Schillera k tomu, že uvažoval o najatí nového reklamného partnera pre Apple, ktorý by pre zmenu natočil reklamy, v ktorých by Apple kritizoval produkty Samsungu. Krok, ktorý by zrejme podľa mnohých vyvolal kritiku voči Apple, bol ale zamietnutý. Nesmieme však zabúdať na to, že Apple už v minulosti natočil sériu reklám, ktoré podceňovali a kritizovali Windows.

*Zdroj: re/code

Leitz
Vstoupit do diskuze (6)

Diskuze

  Myslim, ze Apple by mal zacat vyrabat iPhone 3GS so 4GB a dat tomu cenu 299USD. Bol by to plastak s 3.5″ displayom a neznizoval by predaje iPhonu 4. Urcite by to bol predajny hit.

  Reagovat

  El Barto: Preco nie? Pride s upravenym iOS 8, ktory nebude mat ikony v rozliseni pre retina display, nebude mat Siri bude mat stary fotak aj kameru a este bude mat zopar dalsich obmedzeni a v pohode sa cely iOS 8 pre iPhone 3GS zmesti do 2GB. Ak moze mat iPhone 5C 8GB, tak iPhone 3GS moze mat 4GB. Tie 4GB navyse stoja mozno tak 5 USD, takze pri predaji 10 milionov iPhonov 3GS za stvrtrok Apple zarobi navyse 50 milionov USD. Hned budu vyssie odmeny.

  Reagovat

  Dfx: tak ale furt je tady ten problém toho že z těch 4gb by měl uživatel realně tak 3gb a to je na dnešní telefon za tu cenu 6k opravu žalostně málo 🙂 stačí tam pak vyfotit par fotek, nahrat jedno dvě videa, jednu větší hru, dvě tři alba a mate plnej telefon ne li možná ani to by se vám tam všechno nevešlo, to by opravdu podle mě nebyl zrovna hit

  Reagovat

  El Barto: Ale je vela ludi, co pouziva smartphone na telefonovanie a este si pozru sms, maily a internet. Aplikaciu si nikdy ziadnu nenainstaluju. No a fotky a videa im Apple moze ulozit do iCloud a tam maju 5GB miesta. iPhone 3GS ma menej megapixelov vo fotaku, takze aj fotky a videa su mensie ako v iPhone 5S.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz