Zavřít reklamu

Server TechCrunch odhalil, že Apple ku koncu minulého roku odkúpil Novauris Technologies, dcérsku spoločnosť Dragon Systems. Dcérska spoločnosť vznikla v roku 2002 a založili ju spoluzakladatelia Melvyn Hunt a John Bridle, ktorí pôvodne pracovali v Dragon Systems, Nortel a SRI, Marconi a Aurix. Práve tieto spoločnosti pomáhali Applu pri zrodení jeho hlasovej asistentky Siri, ktorá by mala byť aj tento rok obohatená o niekoľko nových funkcií.

Správu o odkúpení potvrdil Melvyn Hunt, ktorý sa priamo v telefonáte s TechCrunch predstavil ako pracovník spoločnosti Apple. Potvrdil, že Novauris už nie je aktívna firma a on a jeho pracovníci teraz pracujú pre Apple. Spoločnosť Apple potvrdila správu typickou odpoveďou, že Apple z času na čas odkupuje menšie technologické spoločnosti, no nediskutuje s verejnosťou o plánoch ani o dôvode kúpy. Samotná akvizícia je len dobrým znamením. Novauris Technologies a jej technológie totiž Applu dokážu pomôcť s ďalším vylepšením Siri. Toto vylepšenie sa však netýka nových funkcií, ale hlavne rozpoznávania hlasu, čo môže znamenať, že nová verzia Siri v iOS 8 bude ľuďom rozumieť ešte lepšie, než teraz.

Prečo je však akvizícia Novauris taká významná? Apple totiž spolu s akvizíciou získal kľúčové technológie, ktoré pomáhali vyvíjať zakladatelia spoločnosti pre Nuance, tvorcu DragonDictate. Navyše softvér, ktorý vyvinul Novauris, je veľmi plynulý, keďže sa nachádza priamo v telefóne a nie na vzdialených serveroch. To by v budúcnosti znamenalo, že Apple by vedel predstaviť offline režim pre Siri, čo sa môže udiať už v iOS 8, iOS 9 alebo v budúcnosti. Zároveň sa uvádza, že Apple by vedel zužitkovať technológie aj pri ďalšej prevratnej novinke, ktorou by bola možnosť hlasového vyhľadávania v iTunes App Store. Spoločnosť tiež poskytovala v minulosti svoje technológie aj pre ďalšie významné spoločnosti, ku ktorým mimo iného patrí aj Verizon Wireless, Panasonic, Samsung a BMW.

1521677_10202126939767412_949536088_n
*Zdroj: TechCrunch

Související články

Dnes nejčtenější

.