Zavřít reklamu

Aj napriek tomu že sa iPhone 5c nemôže pochváliť tak vysokými predajmi ako jeho brat iPhone 5s, predsa len ho môžeme považovať za úspešný. Dostupné správy o číslach predajov totiž vravia o tom, že Applu sa podarilo za posledný štvrťrok 2013 predať 12,8 milióna kusov iPhone 5c, čím sa mu podarilo v predajoch predbehnúť nielen BlackBerry a Windows Phone, ale aj všetky vlajkové lode so systémom Android.

Nokia za ten čas predala približne 8,2 milióna smartfónov Lumia, čo zároveň znamená, že 5c dokázalo svojimi tržbami predbehnúť celú platformu Windows Phone. Počet predaných Lumii zároveň predstavuje 90% všetkých tržieb so smartfónov so systémom Windows Phone. Za toto obdobie dokázalo BlackBerry predať 6 miliónov telefónov, čo znamená, že počet predaných kusov iPhone 5c je viac ako dvojnásobný.

Plastový iPhone sa môže so svojimi predajmi pochváliť aj v porovnaní s vlajkovými loďami Androidu. Samsung za to isté obdobie predal 9 miliónov kusov Galaxy S4 a LG pre zmenu len 2,3 milióna kusov G2. Apple má momentálne k dispozícii už len 3 milióny kusov iPhone 5c. 2 milióny sa ešte stále nachádzajú v skladoch Pegatronu, zatiaľ čo zvyšný milión sa nachádza v predajniach a u operátorov.

design_gallery_slide_blue
*Zdroj: PhoneArena

Související články

Dnes nejčtenější

.