Zavřít reklamu

Apple uvedl v loňském roce na trh dvojici nových telefonů iPhone 5s a iPhone 5c, až doposud jsme však neměli přehled o tom, jak úspěšné vlastně tyto modely jsou. Společnost sice již několikrát od té doby zveřejnila čísla prodejů, ovšem Apple bere prodejní výsledky jako souhrnnou informaci, zahrnující všechny nabízené modely iPhone. Pokud tedy Apple zveřejní, že prodal 30 milionů telefonů za kvartál, nikdo kromě Applu netuší, v jakém poměry prodávané telefony byly. Společnost nyní aktuálně nabízí k prodeji čtyři modely telefonu iPhone, mezi které patří iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 4s a ve vybraných zemích pak také iPhone 4.

analytická společnost Mixpanel zveřejnila statistiky, které ukazují podíl jednotlivých modelů mobilních telefonů iPhone, mezi všemi používanými telefony s logem společnosti Apple. Ze zveřejněných informací je jasně vidět, že nejpoužívanějším telefonem s logem Applu je stále iPhone 5, který je následovaný telefonem iPhone 4s. Zatím co iPhone 5 používá 32% všech uživatelů iPhone, mobilní telefon iPhone 4s používá 24% ze všech, kteří používají iPhone. Daří se také nejnovějšímu přírůstku v rodině Applu, iPhone 5s totiž nosí ve své kapse téměř 20% všech uživatelů iPhone, kteří jsou následování 16,5% uživatelů s iPhonem 4. Bohužel iPhone 5c se skutečně neprodává tak, jak by si Apple představoval a jeho prodeje jsou 3x nižší než prodeje iPhone 5s, počet uživatelů s iPhone 5c v kapse je totiž jen 6%.

Vůbec poprvé tak máme v ruce přesvědčivé důkazy o tom, že se iPhonu 5c skutečně příliš nedaří. O tom se totiž sice spekulovalo již od zahájení jeho prodeje, ovšem až doposud se jednalo pouze o spekulace a odhady analytiků. Společnost Mixpanel své statistiky zakládá na neuvěřitelném množství dat a lze je tak pokládat za skutečně velmi přesné. Je tedy otázkou, co Apple vymyslí s iPhonem 5c do budoucna. Letos na podzim se dozvíme, zda jej nahradí nový model označený jako iPhone 6c nebo zda Apple tuto produktovou řadu zcela ukončí.

Screen-Shot-2014-03-08-at-10

Související články

Dnes nejčtenější

.