Zavřít reklamu

Způsobů jakým se snaží útočníci vylákat naše peníze je skutečně nespočet. Některé jsou sofistikované, některé naopak vsází na strach, který se snaží v uživatelích probudit. Přece jen, zkuste si odpovědět sami na otázku, co se stane, když se vaší mamince, babičce nebo dědovi objeví na počítači podobná hláška, kterou vidíte na obrázku níže. Samozřejmě že text není příliš důvěryhodný a pokud budete pozorně číst tak zjistíte, že „policie“ vlastně ani neví z čeho se vás snaží obvinit a v podstatě vsází na několik možností.

Ovšem pokud si někdo se slabší povahou nebo stačí aby se jednalo o člověka s méně zkušenostmi, bude číst následující text, může jej skutečně vyděsit. P5ece jen pokuty okolo 100 000€ nebo devět let za mřížemi nejsou příliš sranda. Navíc jak rychle zjistíte „policie“ dokonce ví kde bydlíte, tedy ve kterém městě bydlíte a ve kterém státě a zde jde již do tuhého. Proto jediné co zbývá, je zaplatit 100€ pomocí speciálního kódu, který získáte prostřednictvím PAYSAFECARD. Zajímavé je, že právě PAYSAFECARD je karta s kreditem, kterou v podstatě není možné vystopovat. „Policie“ je na vás dokonce tak hodná, že vám poradí v síti kterých prodejen můžete kartu s potřebným kreditem zakoupit.

POLICE

Pokud se pokusíte zavřít okno prohlížeče zjistíte že to nejde, v případě Macu tedy zkušenější uživatel použije možnost Force Quit a okno se mu zavřít podaří, ovšem po opětovném spuštění se opět obnoví. Většina uživatelů má totiž ve svém internetovém prohlížeči defaultně nastaveno spuštění všech oken, která při zavření prohlížeče běžela. Právě na to útočníci vsází a tak se snaží i lidi, kteří nenaletí na trik s policií nalákat, aby zaplatili. Pokud totiž nezaplatí, internetu si již příliš neužijí. Naštěstí stačí postupovat dle jednoduchého návodu a okna se jednou pro vždy zbavíte.

Jakmile se vám podobná hláška jaká je na obrázku výše objeví, přejděte do nastavení prohlížeče a vymažte nedávnou historii. To je možné udělat v každém internetovém prohlížeči. Následně zvolte menuBar a možnost Force Quit a zavřete prohlížeč, ve kterém se okno objevilo. Jakmile znovu spustíte okno, máte k dispozici klasickou homepage, kterou máte nastavenou a ve funguje tak jak má. V případě, že máte vypnutou možnost obnovení oken, které jste měli zobrazeny při vypnutí prohlížeče, stačí prohlížeč jen ukončit pomocí Quit Force.

lsa

Související články

Dnes nejčtenější

.