Zavřít reklamu

Google dnes oficiálně spustil Project Tango, jedná se o experimentální smartphone s vývojářskou sadou, který dokáže snímat vnitřní i venkovní prostory na základě speciálních senzorů. Senzory v 5″ smartphonu, který obsahuje vlastní hardware i Software projektu Tango, tedy hardware a software přímo od Google, dokáží snímat čtvrt milionů bodů každou jednu vteřinu. Díky tomu je možné vytvořit virtuální 3D mapu, která přesně monitoruje prostor kolem nás. Google popisuje Project tango především jako mapovací nástroj, který automaticky zachytí svět kolem každého uživatele a dokáže tak vytvořit virtuální mapu.

Co kdybyste mohli zachytit rozměry vašeho domova jednoduše tím, že chodíte s telefonem dříve než jdete nakoupit nábytek? Co kdybyste se již nikdy neztratil v nové budově? Co kdyby se zrakově postižení lidé mohli pohybovat v neznámých prostorech sami? Co kdybyste mohli vědět kde přesně se nachází zboží v novém obchodě?

Společnost Google také očekává, že se Project Tango stane prvním krokem na cestě ke hrám, které se odehrávají v reálných místech. P5edstavte si, že budete hrát hru ve vašem domě s vaši oblíbenou herní postavou. Představte si, že budete s kamarádem soutěžit o kontrolu nad oblastí ve vaší domácnosti pomocí miniaturní armády nebo schováte virtuální poklady v reálném světě. Podle serveru TechCrunch Project Tango využívá senzor s označením Myriad 1 od společnosti Movidius, který má neuvěřitelně nízkou spotřebu energie v porovnání s jinými 3D snímacími čipy na trhu. Energie potřebná pro 3D snímací čipy byla zatím největším problémem, proč se tyto technologie nemohly začlenit do smartphonů. Ovšem Myriad 1 funguje jako koprocesor klasického procesoru, stejně jako je tomu v případě koprocesoru Apple M7 na procesoru Apple A7.

Google rozeslal vývojářům po celém světě 200 vývojářských kitů, ve kterých popisuje jak mohou vývojáři tyto technologie využít a co mohou do budoucna nabídnout. Google plánuje začít práce na aplikacích pro projekt Tango již v březnu letošního roku. Google plánuje rozeslat kity vývojářům navigací a her.

Související články

Dnes nejčtenější

.