Zavřít reklamu

Spoločnosť Apple zjavne nechce, aby jej zákazníci mali čo dočinenia s virtuálnou menou Bitcoin. Apple totiž z ponuky App Store odstránil aplikáciu Blockchain, teda najpopulárnejšiu Bitcoin peňaženku pre mobilné zariadenia a počítače Mac. Aplikácia bola stiahnutá z ponuky pre obe platformy, čo znamená, že užívatelia už nebudú môcť prijímať ďalšie aktualizácie pre Blockchain cez Software Update. Podľa Nicolasa Caryho, CEO Blockchain-u, Apple neposkytol bližšie detaily k príčine odstránenia jeho aplikácie.

Správa, ktorú Cary od Apple-u dostal, vraví o tom, že aplikácia bola odstránená kvôli nevyriešenému problému. Cary si ale myslí, že Apple za tento problém považuje práve virtuálnu menu Bitcoin, keďže to nie je prvýkrát, čo z ponuky App Store odstránil Bitcoin peňaženku. Blockchain však bola posledná a zároveň najpopulárnejšia, ktorá sa v obchode objavila. Samotná aplikácia má viac ako 1 milión aktívnych užívateľov po celom svete a podľa vyhlásenia Nicolasa Caryho ju na iOS zariadeniach využíva približne 120 000 ľudí.

Cary si myslí, že Apple odstraňuje tieto aplikácie úmyselne. Podľa neho je totiž možné, že Apple chápe Bitcoin ako konkurenciu. Podľa špekulácií a patentov by mala spoločnosť Apple pripravovať vlastnú digitálnu menu a je možné, že práve Bitcoin by vedel novú jablčnú menu ohroziť. iMoney by sa mali podľa patentu ukladať na servery iCloud a používatelia by mohli získavať ďalšie iMoney tým, že si v obchode kúpia voucher alebo budú sledovať reklamu na svojich zariadeniach. V súčasnosti by tak vedeli ľudia získavať iMoney tým, že by jednoducho počúvali iTunes Radio.

bitcoin-iphone
*Zdroj: Wired

Související články

Dnes nejčtenější

.