Zavřít reklamu

Apple si patentoval inteligentní podložku, která dokáže rozeznat kde přesně je dané zařízení položeno a jak je na podložce orientováno. Následně dokáže podložka zařízení nabíjet, synchronizovat data a diagnostikovat základní funkce. Patent byl podán v roce 2012 a dock, tedy podložka obsahuje komponenty jako je procesor, paměť, napájecí zdroj a několik různých snímačů. Dock je popsaný v patentu jako zařízení, které bude ústředním bodem v přenosu dat mezi přístrojem a hostitelským zařízením, kterým je v tomto případě počítače.

Dock dokáže rozeznat přesnou polohu zařízení a dokáže zjistit, kde přesně se dané zařízení nabízí a jak je orientováno. Dokáže poznat dokonce i zda je zařízení položeno displejem nebo hranou na podložku a dle toho vyvolá dock akci. Pokud tedy položíte svůj iPhone, iPad nebo iPod na dock, tedy lépe řečeno na inteligentní podložku displejem dolů, začne se zařízení pouze nabíjet. Pokud jej však položíte na podložku displejem nahoru, dojde k synchronizaci dat a nabíjení současně.

smartdock_jan14_1

Podložka dokáže pracovat s více zařízeními najednou a u obou rozezná jejich vzájemnou polohu. The New York Times v pondělí informoval o tom, že společnost Apple plánuje využít indukční nabíjení právě u hodinek iWatch a podložka do projektu skvěle zapadá. Na druhou stranu je podložka něco, co stále neřeší hlavní problém indukčního nabíjení, tedy fakt, že funguje pouze v momentě, kdy se nabíjecí stanice a zařízení navzájem dotýkají a prozatím není možné u komerčně vyráběných zařízení nabíjení bez toho, aniž by se zařízení dotýkalo se zdrojem. Jediné co tak lze ušetřit je čas potřebný k zasunutí kabelu a také konektor, který slouží k nabíjení a synchronizaci. Zde je však potřeba pamatovat na to, že v současné době zřejmě není myslitelné vytvořit zařízení bez jediného konektoru, například kvůli diagnostice v servisních centrech.

smartdock_jan14_2

*Zdroj: appleinsider.com

Související články

Dnes nejčtenější

.