Zavřít reklamu

Spoločnosť Apple dnes celkom nečakane vydala novú beta verziu operačného systému iOS 7.1, ktorý pripravuje už niekoľko mesiacov. Očakávaná aktualizácia by sa mala podľa špekulácií objaviť na verejnosti už v marci / březnu, no toto tvrdenie zatiaľ nemôžeme nijak potvrdiť. Zaujímavosťou je, že iOS 7.1 prinesie skutočne veľké množstvo zmien v porovnaní s iOS 7.0.4 a zmeny sa nedotknú len vizuálneho rozhrania ale aj funkcií. Už v dávnejších betách sa objavili zmienky o funkcii iOS in the Car, ktorá ponúka úplne nové prostredie než to, ktoré Apple prezentoval.

Podľa užívateľov, ktorí už používajú iOS 7.1 beta 5, si Apple dal záležať na spracovaní hlasovej asistentky Siri. Apple zmenil jej hlas v austrálskej, britskej, japonskej a čínskej verzii, pričom jej hlas už znie omnoho ľudskejšie. Je nutné podotknúť, že sa nemusí jednať o jedinú zmenu a očakávame, že sa čoskoro objavia aj ďalšie zaujímavosti. O týchto zmenách vás budeme samozrejme informovať v tomto článku. Veľkosť aktualizácie sa pohybuje na úrovni okolo 100 MB.

Aktualizácia:

Podľa toho, ako to vyzerá, Apple chce silou mocou zmeniť vzhľad klávesnice v iOS 7.1 a aj preto sa stretávame s mierne vylepšenými klávesami Shift a Caps Lock. Zatiaľ čo v Beta 3 boli tieto tlačítka pomerne chaotické, v novej beta verzii ich Apple obliekol do úplne nového grafického kabátu. Obrázok vľavo prezentuje aktívne tlačítko Shift, v strede je toto tlačítko pre zmenu neaktívne. Napravo vidíme zapnutý Caps Lock. Zaujímavosťou, na ktorú nás upozornili naši čitatelia, je to, že Apple zmenil klávesnicu len v zahraničných jazykoch a nie v češtine alebo slovenčine. Nižšie môžete vidieť screenshot od nášho čitateľa:

keyboardchanges
iOS_Beta
*Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější

.