Zavřít reklamu

Sportovní a společenská událost letošního roku se nezadržitelně blíží a již 7. 2. 2014 dojde k zapálení Olympijského ohně přímo na stadionu v Sochi a Zimní olympijské hry 2014 budou zahájeny. Zraky stovek milionů lidí před televizními obrazovkami, u novin, rádií nebo přímo na sportovištích se začnou po dobu následujících šestnácti dní soustředit na výkony nejlepších sportovců naší planety. Abyste mohli sledovat opravdu všechny výkony sportovců i v době, kdy nejste přímo u televizoru nebo na sportovišti, vznikla dvojice oficiálních aplikací pro letošní Olympiádu, nesoucí název Sochi 2014.

Zatím co první aplikace využijí stovky tisíc šťastlivců, kteří zamíří přímo do Ruského města a olympioniky uvidí na vlastní oči, druhá aplikace se bude hodit všem, kteří chtějí sledovat výsledky svých oblíbených sportovců a nezmeškat žádný zápas, turnaj nebo závod. Sochi 2014 nabízí dvojici aplikací, z nich první má v logu název Guide a druhá Results a již nyní prozradím, že pokud bude celá Olympiáda tak perfektní jako jsou aplikace, máme se skutečně na co těšit. Jako první se pojďme podívat na aplikaci Guide, která je určena jako průvodce pro všechny, kteří zavítají přímo do Sochi, ovšem jak si hned ukážeme, bude se hodit nejen těm, jenž budou výkony sportovců sledovat přímo na sportovištích.

Sochi 2014 Guide
Obě aplikace jsou dostupné v trojici jazyků a jak jistě správně tušíte, ani jeden z nich není ten náš. K dispozici máte jak jinak než ruštinu, angličtinu a také francouzštinu. Jakmile zvolíte jazyk aplikace, máte možnost vybrat si region ze kterého pocházíte, což je velmi důležité, protože aplikace následně automaticky ukazuje například cestu do Sochi z ČR nebo SR a tak dále. Zajímavé je jistě také použití klávesnice z iOS 6 i v momentě, kdy používáte iOS 7, ovšem to lze vysvětlit jednoduše, jsme v Rusku a v Rusku je všechno jinak. Jakmile máte vše vyplněno nabídne vám aplikace několik různých možností.

IMG_6892
IMG_6893

Sledovat můžete různé společenské události, které doprovází samotné sporty, můžete sledovat kde se aktuálně nachází Olympijský oheň a kolik ještě kilometrů a zastávek musí urazit, než vzplane přímo na stadionu v Sochi. Právě položka Olympic Torch Relay je skutečně podařená, vidíte totiž nejen interaktivní mapu se všemi zastávkami ohně, ale také fotografie ze všech jeho předávek a významných událostí, které jeho cestu provázeli, kromě fotografií máte možnost vidět tyto okamžiky také na desítkách videí, které jsou v aplikaci dostupné. Další položkou jsou novinky a fotografie, kde se dozvíte vše potřebné o organizaci, jednotlivých možnostech využití volného času a samozřejmě zde vidíte také fotografie z nejdůležitějších událostí.

Položka Places nás zavede přímo na jednotlivá sportoviště a dokáže posloužit také jako navigace, díky které se můžete snadno orientovat a zjistit, jak se odstanete z aktuální polohy přímo na dané sportoviště. Tickets slouží jako obchod se vstupenkami a také jako identifikátor pro majitele elektronických vstupenek. Guide vám pak ukáže organizaci v celém Sochi a Rusku, během her a vysvětlí vám, na co si dávat pozor, jak nezmeškat žádnou událost a nebo jak se chovat na sportovištích. Zajímavá je také položka Stay, která vám ukáže jak dlouho jste se v Rusku zdrželi, automaticky vás přesměruje na největší dopravce v zemi a zjistí, jak se co nejrychleji nebo nejlevněji můžete přesunout z bodu A do bodu B.

Sochi_2014
Sochi_2014
Sochi_2014
Sochi_2014

 

Sochi 2014 Results
Druhá oficiální aplikace pro letošní Olympijské hry zaujme stovky milionů uživatelů, kteří chtějí sledovat dění skutečně v reálném čase i v momentě, kdy nejsou přímo na stadionu nebo u obrazovek svých televizorů. Aktuální výsledky, počty medailí, světové nebo Olympijské rekordy, fotografie, novinky a zejména pak přesný rozpis všech závodů, turnajů a zápasů, tak přesně to můžete sledovat přímo v aplikaci Sochi 2014 Results. Hned při spuštění, je velice vhodné vyplnit všechna data a nastavení, aplikace totiž následně dokáže například v momentě, kdy získá váš oblíbený sportovec nebo například kdokoli z české výpravy odeslat automaticky Push notifikaci. Zajímavé je také propojení se sociální sítí Twitter, Facebook a jak jinak než v Rusku s oblíbenou sítí vKontaktu. Na sociální sítě se tak může automaticky sdílet například výsledek sportovce, kterému fandíte.

Sochi_2014
Sochi_2014

Základní nabídka nabízí Schedule and Results, kde vidíte rozpis všech sportovních událostí pro daný den a v případě, že tyto události už proběhly nebo aktuálně probíhají, pak vidíte také výsledky, respektive mezivýsledky. Další nabídkou je Medals, kde máte přehled o tom, kdo si rozdělil jaké kovy. Řadit výsledky můžete pomocí Sport a nebo Athletes, kde zvolíte sporty, jenž vás zajímají nebo konkrétní sportovce a ty pak můžete sledovat. Z každého turnaje, závodu nebo zápasu máte k dispozici nejen výsledky, ale také fotografie a videa. Aplikace vás umí upozornit nejen na výsledky, ale také na nadcházející události a tak nezmeškáte žádný zápas nebo turnaj, případně závod.

Obě aplikace Sochi 2014 jsou skutečně velice povedené, obsahují veškeré důležité data, ale přitom jsou vyřešeny tak, že se v obrovském množství výsledků a událostí neztratíte. Aplikace je přehledná a okamžitě dokážete vyhledat přesně to, co vás zajímá. Máte možnost zvolit upozornění pomocí Push notifikací, sdílet vše na sociálních sítích, sledovat video a fotografie a řadit výsledky dle několika možností. Musím uznat, že se jedná o jednu z nejpovedenějších sportovních aplikací, které jsme kdy viděl a olympiádě v Sochi rozhodně neudělá ostudu. Vhodné bylo také zvolení dvojice aplikací, aby bylo množství dat v každé z nich snesitelné. Skutečně tedy klobouk dolů před vývojáři této aplikace a všichni sportovní fanoušci si ji mohou stáhnout zdarma v iTunes!

IMG_6904
IMG_6901

Související články

Dnes nejčtenější

.