Zavřít reklamu

 Predstavovanie vlajkovej lode Samsungu začína byť pomaly rovnako opradené tajomstvami a „overenými“ informáciami ako to býva zvykom pri predstavení nového iPhone. O Samsungu Galaxy S5 sa začali šíriť informácie už dávnejšie, no server GSMArena.com zverejnil niekoľko zaujímavostí. Hlavná z nich sa týka použitia materiálov na novom smartfóne Galaxy. Nič nie je zatiaľ potvrdené, ale ak sa na to pozrieme z hľadiska konkurencie, bol by to pre Samsung logický krok.

Správa hovorí o tom, že nová vlajková loď Samsungu Galaxy S5 by mala byť zhotovená z dvoch rozdielnych materiálov v dvoch verziách. Kým v prvej „lacnejšej“ verzii, ktorej cena by mala začínať na 650€ sa objaví plastové vyhotovenie telefónu, v tej drahšej verzii za cenu približne okolo 800€ by sme sa konečne mohli dočkať kovového spracovania. Samozrejme takéto informácie unikajú každý deň v obrovských množstvách, ale keď sa nad tým logicky zamyslíme, bol by to od Samsungu správny krok, keďže ako všetci vieme, konkurencia už dlhšie vsádza na luxusnejšie materiály ako je napríklad hliník, sklo alebo nerezová oceľ.

Ďalej server GSMArena uvádza, že na S5 by mal byť použitý displej s rozlíšením QHD čiže 2560 na 1440 pixelov pri uhlopriečke, ktorá by po novom mohla dosahovať ohromných 5,25″. Kým lacnejší model by mal obsahovať procesor Snapdragon 805, ten kovový by sa mal dočkať procesoru Samsung Exynos 6, ktorý disponuje ôsmimi jadrami a má 64-bitovú architektúru. S5 by mala dostať 16-megapixelový fotoaparát s optickou stabilizáciou obrazu a batéria by mala dosahovať 2 900 mAh, pričom k plnému nabitiu by vám mali vystačiť len 2 hodiny. Či sú tieto informácie pravdivé sa dozvieme pravdepodobne na MWC 2014. Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie novinky, zaujímavosti a špekulácie zo sveta Samsungu, navštívte Samsung Magazine.

samsung-galaxy-s5-concept

Související články

Dnes nejčtenější

.